Inšpektori ŠVPS vykonali počas mája takmer 5-tisíc úradných kontrol

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy hygiena budov prevadzok  skladovanie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) vykonali za minulý mesiac 4,8 tisíca úradných kontrol. Pri 255 kontrolách zistili 1,2 tisíca nedostatkov.

Inšpektori skontrolovali 1,6 tisíca právnych subjektov a 2,5 tisíca prevádzok. Informuje o tom ŠVPS v správe z úradnej kontroly potravín za máj tohto roka.

Najviac nedostatkov

Z celkového počtu kontrol vykonali inšpektori 3,4 tisíca kontrol v obchodnej sieti, takmer 1,1 tisíca kontrol u výrobcov a 258 kontrol vo veľkoobchodných skladoch.

Mimo bežného pracovného času vykonali 81 kontrol, kde pri 30 z nich zistili nedostatky.

Mimo pracovného času bolo skontrolovaných 57 právnych subjektov a 77 prevádzok, nedostatky boli na 30 maloobchodných prevádzkach. Najviac nedostatkov bolo v hygiene technologického zariadenia a pomôcok, v hygiene budov a prevádzky, v hygiene skladovania,“ uvádza ŠVPS.

Nedodržiavanie hygieny

Priebežné výsledky ukazujú, že prevádzkovatelia potravinárskych podnikov najčastejšie nedodržiavajú hygienu technologického zariadenia a pracovných pomôcok.

Nasledujú nedostatky v hygiene budov a prevádzkarní, skladovania, nečitateľné, nedostatočné alebo nesprávne označenie alebo predaj po dobe spotreby a minimálnej trvanlivosti.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať