IBM dosiahla rekord v patentoch

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
IBM
Foto: Ilustračné, SITA/AP

BRATISLAVA 15. januára (WBN/PR) – Spoločnosti IBM sa v minulom roku podarilo zaregistrovať rekordný počet 6 478 patentov, za vynálezy, ktoré umožnia zásadný pokrok v kľúčových oblastiach ako biznis analytika, Big Data, IT bezpečnosť, cloudové a mobilné technológie, sociálne siete, softvér, či priemyselné riešenia pre maloobchod, bankovníctvo, zdravotníctvo a dopravu. Tieto patentové vynálezy budú znamenať zároveň zásadný pokrok pre počítače, ktoré vstupujú do éry kognitívnych systémov.

Spoločnosť IBM je už dvadsať rokov za sebou lídrom v počte zaregistrovaných patentov v Spojených štátoch amerických. „Sme hrdí na to, že sa nám podarilo dosiahnuť nový vrchol v technologickej a vedeckej kreativite,“ povedala predsedníčka predstavenstva a generálna riaditeľka IBM Ginny Rometty. „Nový rekord v počte zaregistrovaných patentov za rok 2012 a fakt, že IBM je už dve desaťročia jednotkou v tejto oblasti sú dôkazom našej oddanosti inováciám, ktoré sú veľmi dôležité pre našich klientov, našu spoločnosť a svet,“ dodala Ginny Rommetty.

Rekordný počet zaregistrovaných patentov v roku 2012 IBM dosiahla vďaka vyše 8000 vynálezcom pôsobiacim v 46 štátoch USA a 35 krajinách sveta. IBM vynálezci žijúci mimo územia USA prispeli k minuloročnému počtu patentov takmer 30 percentami. V rokoch 1993 až 2012 si vynálezci z IBM zaregistrovali v USA takmer 67 tisíc patentov. Počet patentov zaregistrovaných vlani spoločnosťou IBM prekročil dokonca súčet patentov spoločností Accenture, Amazon, Apple, EMC, HP, Intel, Oracle/SUN a Symantec za minulý rok.

Top 10 spoločností s najväčším počtom zaregistrovaných patentov (2012)

1 IBM 6,478

2 Samsung 5,081

3 Canon 3,174

4 Sony 3,032

5 Panasonic 2,769

6 Microsoft 2,613

7 Toshiba 2,447

8 Hon Hai 2,013

9 General Electric 1,652

10 LG Electronics 1,624

Zdroj: IFI CLAIMS Patent Services

O IBM

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav Šebo
Firmy a inštitúcie IBM