V Libanone vypukol chaos a masový zmätok, vláda odložila začiatok letného času

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Libanon, Bejrút
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Rozhodnutie libanonskej vlády na poslednú chvíľu odložiť začiatok letného času o štyri týždne na koniec moslimského posvätného mesiaca ramadán viedlo v nedeľu k masovému zmätku.

Pracovný a školský rozvrh

Keďže niektoré inštitúcie túto zmenu implementovali, zatiaľ čo iné odmietli, mnohí Libanončania sa ocitli v pozícii, keď „žonglovali“ s pracovným a školským rozvrhom v rôznych časových pásmach.

Táto malá stredomorská krajina si zvyčajne poslednú marcovú nedeľu posúva čas o hodinu dopredu, čo sa zhoduje s väčšinou európskych krajín. Vo štvrtok však libanonská vláda oznámila rozhodnutie dočasného premiéra Nadžíba Míkátího posunúť začiatok letného času na 21. apríla.

Zavedenie letného času

Pre toto rozhodnutie nebol uvedený žiadny dôvod, ale do miestnych médií uniklo video zo stretnutia medzi Míkátím a predsedom parlamentu Nabihom Berrim, na ktorom Berri žiadal Míkátího, aby odložil zavedenie letného času, aby moslimovia mohli prerušiť ramadánový pôst o hodinu skôr.

Haruka Naito, pracovníčka japonskej mimovládnej organizácie žijúca v Bejrúte, zistila, že v pondelok ráno musí byť na dvoch miestach v rovnakom čase. „Mala som stretnutie o 8:00 a ďalšie o hodinu o 9:00. Teraz sa obe uskutočnia v rovnakom čase,“ povedala.

Tento zmätok viedol k vtipom o „moslimskom čase“ a „kresťanskom čase“, zatiaľ čo rôzne internetové vyhľadávače prišli v nedeľu skoro ráno s rôznymi výsledkami vyhľadávania pre tých, ktorí si zisťovali aktuálny čas v Libanone.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať