Homeopatiká na chudnutie, tieto sú najpoužívanejšie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: Thinkstock

Problém obezity sa stáva každodennou súčasťou našich životov a už nielen dospelí, ale aj deti trpia týmto ochorením.

Najrozsiahlejšie údaje o výskyte obezity vo svete poskytuje projekt Svetovej zdravotníckej organizácie. Tieto údaje spolu s informáciami z vnútroštátnych prieskumov ukazujú, že výskyt obezity sa vo väčšine európskych krajín v priebehu posledných 10 rokov zvýšil o približne 10 až 40 percent s rozsahom 10 až 20 percent u mužov a 10 až 25 percent u žien. Okrem obezity samotnej, táto so sebou prináša ďalšie zdravotné problémy, ktoré sa začnú postupne rozvíjať, ako napríklad Diabetes mellitus 2. typu, kardiovaskulárne ochorenia, osteoartritídy a v neposlednom rade duševné problémy.

„Veľakrát som sa stretla s prosbou mnohých ľudí ‚daj mi niečo na chudnutie‘, väčšinou som sa tomu bránila, pretože najlepším riešením takéhoto problému je konštitučný liek, ktorý je presne určený na daného človeka. Jedného dňa som si však položila otázku, že ak sa dá obezita riešiť stravou a pohybom, prečo by to nešlo aj homeopatiou?“ hovorí Ing. Lenka Staroňová, PhD.

Pri homeopatii sú podľa nej dôležité niektoré príznaky, pre klienta možno nepodstatné, no homeopatom prezradia o vašom stave veľmi veľa. „Homeopata zaujíma kto ste, ako sa cítite a čo vás trápi. Sama som za prevenciu, a tak si môžete skúsiť vybrať niektoré z homeopatík, ktoré najviac pokrývajú váš stav,“ povedala Staroňová

Určite už horíte zvedavosťou, ktoré homeopatiká to sú. Tak poďme teda na to. Medzi najpoužívanejšie homeopatiká na obezitu a chudnutie patria:

Calcarea Carbonica

– ak hľadáte niečo na detskú obezitu, hlavne keď začína už vo veľmi rannom veku života dieťaťa, alebo pre obézne deti s veľkými bruškami, v tom prípade sa odporúča Calcarea carbonica. Poznávacím znamením je nadmerné potenie na hlave výraznejšie počas spánku, môžete to spozorovať tým, že majú premočený vankúš. Deti majú chuť na nejedlé veci ako napr. krieda, papier, omietka. Často sú anemické a trpia zápchami.

Antimonium Crudum

– je vhodný pre obezitu s tzv. tenkými nohami. Tuk je sústredený v hornej časti tela a nohy sú tenké a slabé. Ďalšou možnosťou sú obézni mladí ľudia, ktorí veľmi radi jedia, majú radi kyslé (ako napr. zavárané uhorky). Typickým znakom je biely povlak na jazyku. Osoba je často podráždená, nemá rada konflikty a keď sa na ňu niekto pozerá. Nemajú radi teplo a ani kúpanie v studenej vode.

Graphites

– vhodné u dám ktoré majú tendenciu priberať počas menopauzy. Dokonca aj u mladých dievčat, ktoré majú neskorú menštruáciu so sklonom k priberaniu. Sprievodným znakom bývajú často kožné vyrážky, z ktorých vyteká lepkavý hnis a praskliny na rôznych častiach tela. Majú sklon k zápche.

Ferrum Metalicum

– homeopatický liek pre obezitu spojenú s anémiou. Koža aj sliznice sú bledé. Tvár môže byť rozpálená a červená aj napriek tomu, že pacient je anemický. Ruky aj nohy máva pacient studené a svaly sú často ochabnuté. Rovnako to môže byť spojené s búšením srdca a zhoršené pohybom.

Natrium Muriatikum

– homeopatikum na liečbu obezity sústredenej v oblasti sedacieho svalu a stehien. Boli preukázané výsledky u obezity prameniacej zo stresu a depresie. Pacienti sú väčšinou teplokrvný a nemajú radi slnko. Príznaky sú často doplnené anémiou. Sú plačliví, hlavne, keď sú osamelí. Plačlivosť sa zhoršuje prítomnosťou iných ľudí. Pacienti solia vo veľkom množstve.

Lycopodium

podobne ako Nátrium muriatikum sa odporúča pri obezite v oblasti sedacieho svalu a stehien. Sprievodnými znakmi sú žalúdočné problémy, nadúvanie a zápcha. Túžia po sladkom, teplých nápojoch a teplom jedle. Bývajú podráždení a veľmi rýchlo sa dokážu nahnevať, keď im je niečo odopreté.

Capsicum

– je voľba číslo jedna pre človeka s nadváhou, ktorý je ako sa povie „bez záujmu“. Pacient nemá rád žiadnu fyzickú námahu a taktiež, keď má robiť niečo iné než to, na čo je bežne zvyknutý. Zvyčajne sú zimomravý a cítia nedostatok tepla v každom okamihu. Trávenie je pomalé a zdĺhavé.

Uvedené homeopatiká Staroňová odporúčala užívať v potenciách 30 CH (sila lieku) každý mesiac 3 guličky po dobu pol roka. Pred a po užití lieku, ktorý sa vkladá pod jazyk, 10 minút nejesť a nepiť. „Vzhľadom k tomu, že uvedené príznaky sú len jedny z mnohých, a vo veľa prípadoch sa to nedá zovšeobecňovať, je ideálne svoj problém konzultovať s vyškoleným homeopatom. Ten potom zváži, aj iné súvislosti a nasadí vám konštitučný liek, ktorý bude priamo pre vás ‚ušitý na mieru‘,“ dodala na záver Staroňová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať