MS vo futbale 2022 v Katare: Argentína viedla nad Holandskom 2:0, ale rozhodol až penaltový rozstrel

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez kope víťazný gól Argentíny vo finálovom rozstrele proti výberu Holandska na Majstrovstvách sveta vo futbale 2022 v Katare Foto: SITA/AP

Futbalisti Argentíny sa stali druhými semifinalistami na svetovom šampionáte v Katare. V druhom piatkovom štvrťfinálovom stretnutí viedli nad Holanďanmi štvrťhodinu pred koncom 2:0. V 35. minúte sa dostali do výhody, keď sa ujali vedenia po zásahu Nahuela Molinu a v 73. minúte premenil pokutový kop Lionel Messi.

Viac o téme: MS vo futbale 2022 v Katare

V závere sa však prihlásil o slovo Wout Weghorst, ktorý najskôr v 83. minúte znížil a potom v 11. minúte nadstaveného času poslal duel do predĺženia. V ňom mali viac z hry Argentínčania, no strelecky sa nepresadili a o víťazstve rozhodli až v rozstrele.

Oba tímy sa na MS stretli po ôsmich rokoch. V semifinále šampionátu v Brazílii Argentínčania zvíťazili 4:2 na pokutové kopy, v riadnom hracom čase ani v predĺžení gól nepadol.

MS vo futbale 2022 v Katare

• štvrťfinále

Holandsko – Argentína 2:2 (2:2, 0:1), na pokutové kopy: 3:4

Góly: 83. a 90.+ Weghorst – 35. Molina, 73. Messi (z pok. kopu), ŽK: 43. Timber, 45. Weghorst, 76. Depay, 88. Berghuis, 90.+ Bergwijn – 43. Acuňa, 45. Romero, 76. Lisandro Martínez, 89. Paredes, 90.+ Messi, 90.+ Otamendi, 109. Montiel, 112. Pezzella, rozhodoval: Mateu Lahoz (Šp.), 88 966 divákov