Hokejisti Slovana v tretej tretine vyrovnali dvoma gólmi, v predĺžení sa presadil Nižnekamsk

Slovan - Nižnekamsk

BRATISLAVA 8. septembra (WebNoviny.sk) – HC Slovan Bratislava si v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) pripísal ďalšiu domácu prehru, keď v piatok večer podľahol Neftechimiku Nižnekamsk 3:4 po predĺžení.

Zverenci trénera Miloša Říhu doma neuspeli už v treťom súboji za sebou. Slovan viedol gólom Mareka Viedenského, no hosťom sa podarilo otočiť troma gólmi. V 45. min skorigoval Nick Ebert a v 56. min vyrovnal Marek Viedenský. Druhý bod pre hostí zariadil v predĺžení Pavel Kulikov.

Bratislavský klub má na svojom konte po piatku 8 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 11. miesto. Najbližšie sa „belasí“ predstavia v pondelok 8. septembra o 11.30 h nastúpia na ľade Admiralu Vladivostok. Doma ich čaká duel až 20. septembra proti Kazani.

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA (KHL)

HC Slovan Bratislava – Neftechimik Nižnekamsk 3:4 po predĺžení (1:2, 0:1, 2:0 – 0:1)
Góly: 4. Viedenský (Meszároš, Švarný), 45. Ebert (Smoleňák, Viedenský), 56. Viedenský (Kašpar, Smoleňák) – 14. Šiksatdarov, 14. Sexton (Sergejev, Nestrašil), 24. Rau (Sergejev, Chajrullin), 65. P. Kulikov
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Skalický 5+DKZ za vrazenie na matinel – P. Kulikov 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons (Lot.), Soin – Streľcov, Sysujev (všetci Rus.), 6780 divákov

Slovan: Mazanec (24. Štěpánek) – Barker, Ebert, Bačik, Meszároš, Švarný, T. Voráček, L. Kozák, Hedera – L. Kašpar, Viedenský, Marek Hecl – Smoleňák, Colby Genoway, Řepík – T. Hrnka, Sádecký, Buchtele – A. Šťastný, J. Mikúš, Skalický
Nižnekamsk: Ježov – Piganovič, Sergejev, Ogurcov, Bryncev, Volgin, Šaripzjanov, Fazylzjanov – Sexton, Nestrašil, Rau – Porjadin, P. Kulikov, Avcin – Zdunov, Jakimov, Šiksatdarov – Chajrullin, Arkalov, E. Galimov

I. tretina

V úvode stretnutia sa Slovan prezentoval dobrou hrou a od tretej minúty hral presilovku, v ktorej Viedenský usmernil za brankára Ježova strelu kapitána Meszároša – 1:0. Postupne však začali preberať iniciatívu hostia a domáci gólman Mazanec sa na nedostatok práce nemohol sťažovať. Poradil si so šancami Sextona aj Zdunova, ale na strelu švihom Šiksatdarova spomedzi kruhov už bol prikrátky – 1:1. Neftechimik potreboval iba 16 sekúnd na to, aby pridal aj druhý gól – Sergejev našiel voľného Sextona a ten prekonal Mazanca. Za vrazenie na mantinel potom putoval predčasne pod sprchy Skalický, Nižnekamsk však nevyužil päťminútovú presilovku.

II. tretina

V 24. min Švarný neodstavil od puku Raua a hostia viedli už rozdielom dvoch gólov, po tomto okamihu prišiel do bránky Slovana Štěpánek. Ďalší priebeh druhej tretiny rozkúskovalo niekoľko vylúčení, ale skóre sa nemenilo.

III. tretina a predĺženie

Nádej domácich na dobrý výsledok vlial v 45. min Ebert, ktorý tečoval Smoleňákovu delovkou z pravého kruhu, tento gól potvrdil aj videorozhodca. Prišli dve vylúčenia na strane Slovana bez gólovej koncovky súpera. Predĺženie zariadil v 56. min Marek Viedenský, ktorého si pred bránkou neustrážila dvojica obrancov hostí.

Druhý bod pre Neftechimik vybojoval gólom v predĺžení P. Kulikov.