Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Anaheim - Edmonton

NEW YORK 17. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera dosiahol v utorňajšom stretnutí NHL proti Anaheimu jednu asistenciu, ale jeho Edmonton podľahol na vlastnom ľade 3:5 a zostáva posledný v Západnej konferencii. Pre 29-ročného zadáka to bol 21. bod v ročníku (6+15). Jeho krajan Zdeno Chára z Bostonu si v súboji na ľade Columbusu obohatil štatistiky o jeden plusový bod, Bruins zvíťazili 2:1 po predĺžení.

Hokejisti Philadelphie sa v poslednom čase strelecky trápia, ale na ľade New Jersey to v závere duelu rozbalili naplno. V Prudential Center padlo od 50. do 59. min až šesť gólov, skóre sa z pohľadu domácich zmenilo z 1:2 na konečných 3:6. Hosťujúci Shayne Gostisbehere zlepšil rekord obrancu – nováčika v počte zápasov aspoň s jedným bodom v neprerušenom slede už na trinásť. „Zaujímajú ma len dva body do tabuľky a play-off o Stanleyho pohár,“ pripomína 22-ročný americký zadák. Najdlhšiu šnúru predviedol prvoročiak v sezóne 2006/2007 a bol ním Paul Stastny, ktorý 3. februára – 17. marca 2007 bodoval v dvadsiatich dueloch v sérii.

Ottawa po troch prehrách za sebou zdolala Buffalo 2:1 po samostatných nájazdoch a v tabuľke Východnej konferencie mu odskočila na rozdiel 5 bodov. Sabres nedali v rozstrele gól od októbra, ťahajú šnúru štrnástich neúspešných nájazdov. Utorňajší duel vôbec nemusel vyústiť až do lotérie, ale Jack Eichel sedemnásť sekúnd pred koncom predĺženia spálil tutovku. „Táto prehra ide na môj vrub. V predĺžení som mal šancu rozhodnúť, príležitosť som dostal aj v rozstrele, ale nebol som schopný skórovať. Je to skutočne sklamanie. Je načase s tým niečo robiť,“ sypal si popol na hlavu 19-ročný nováčik.

Sumáre:
Carolina – Winnipeg 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 11. J. Staal (E. Lindholm, Riley Nash), 31. Riley Nash (Hanifin, E. Lindholm) – 47. Wheeler (Trouba, T. Myers)

Columbus – Boston 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 10. Wennberg – 15. P. Bergeron, 61. Eriksson (Krug, Krejčí)

Zdeno Chára (Boston) 24:05 min, 1 strela, +1 bod

New Jersey – Philadelphia 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)

Góly: 13. Kennedy (J. Moore, R. Boucher), 50. Tootoo (Helgeson), 58. Palmieri (Schlemko) – 18. Gostisbehere (B. Schenn, Giroux), 28. B. Schenn (Simmonds, Giroux), 53. Simmonds (B. Schenn, Giroux), 54. Cousins (Umberger, R. White), 58. Voráček (Umberger), 59. R. White (Bellemare, VandeVelde)

Washington – Los Angeles 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 40. Burakovsky (Orlov, Orpik), 58. Kuznecov (J. Williams, Burakovsky), 60. Chimera (M. Johansson, Alzner) – 17. Kopitar (D. Brown, Doughty)

Ottawa – Buffalo 2:1 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 8. Dzingel (Wiercioch, Wideman), rozhodujúci sam. nájazd Ryan – 7. Moulson (Eichel, Girgensons)

Tampa Bay – San Jose 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: 18. Callahan (Killorn, Šustr), 29. Paquette (J.T. Brown) – 22. J. Ward (Vlasic, Nieto), 27. Pavelski (J. Thornton, Hertl), 42. Nieto (Marleau, J. Ward), 59. M. Karlsson (J. Thornton)

St. Louis – Dallas 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 21. Schwartz (Parayko, Gunnarsson), 62. Shattenkirk (P. Stastny, Steen) – 54. Janmark (Ničuškin, Goligoski)

Edmonton – Anaheim 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Góly: 23. Draisaitl (Korpikoski, J. Schultz), 37. Hall (Eberle, McDavid), 59. Pouliot (Letestu, SEKERA) – 20. Perron (Getzlaf, Vatanen), 35. Silfverberg (Kesler), 46. H. Lindholm (Rakell), 59. Cogliano, 60. Perry (F. Andersen)

Andrej Sekera (Edmonton) 24:17 min, 2 strely, +1 bod