Hlavný rozhodca vo Francúzsku vynadal svojmu asistentovi

Futbal, lopta

PARÍŽ 6. októbra (WEBNOVINY) – Hlavného rozhodcu sobotňajšieho zápasu 8. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 medzi Montpellierom a Évian TG Philippeho Kalta údajne počuli, ako počas polčasovej prestávky karhal jedného zo svojich asistentov za nesprávne posúdenie ofsajdovej pozície.

„Nevidel si to? Bol meter v ofsajde,“ povedal Kalt svojmu kolegovi podľa reportéra televízie Canal+.

Výmena názorov sa vraj odohrala v tuneli do útrob Stade de la Mosson počas návratu arbitrov na hraciu plochu.

Sporný gól Souleymana Camaru pomohol Montpellieru k vedeniu 2:1, duel sa však skončil výsledkom 2:3, keď sa hetrikom prezentoval hosťujúci 25-ročný tuniský útočník Saber Khelifa.

Výrazne si polepšil aj klub Stade Reims, keď sa dostal vďaka víťazstvu 3:1 nad OGC Nice z 9. na 4. priečku. Troyes ešte nespoznalo v tomto súťažnom ročníku chuť víťazstva, v sobotu nestačilo na Bastiu – 2:3. Troyes je posledné a na konte má dva body.

Výsledky:

SC Bastia – ESTAC Troyes 3:2 (2:1)

Góly: 17. Rincón (vlastný), 37. Modeste, 88. Maoulida – 26. a 49. Marcos (druhý z pok. kopu), ČK: 52. N’Sakala po druhej ŽK, 68. Thiago Xavier (obaja Troyes)

OSC Lille – AC Ajaccio 2:0 (1:0)

Góly: 42. Roux, 56. Ryan Mendes

Stade Reims – OGC Nice 3:1 (1:0)

Góly: 87. a 90.+ Courtet, 16. Diego – 63. Cvitanich

FC Sochaux – Stade Rennes 0:1 (0:1)

Gól: 7. Mevlüt Erdinc

FC Toulouse – FC Valenciennes 2:2 (0:2)

Góly: 56. Ben Yedder, 90. Regattin – 12. Kadir, 15. C. Sánchez