HK Poprad príde o tri body a nemôže vykonávať prestupy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HK Poprad
Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 28. januára (WebNoviny.sk) – Disciplinárny senát Pro-Hokeja vo štvrtok predpoludním rozhodol v dvoch záležitostiach týkajúcich sa tímu HK Poprad a za oba prípady mužstvo spod Tatier ponesie následky.

Prvým podnetom, ktorým sa DS riadiaceho orgánu najvyššej slovenskej hokejovej súťaže zaoberal, bol údajný neoprávnený štart hráčov „kamzíkov“. „Napriek platným zmluvám dotknutých hráčov od 1. januára prišlo k porušeniu pravidiel, Ľuboš Bartečko totiž nastúpil 10. januára proti Trenčínu bez zaregistrovanej platnej zmluvy. Za registráciu podľa pravidiel zodpovedá klub, preto sankciu dostáva klub. HK Poprad teda po skončení základnej časti príde o tri body,“ informoval agentúru SITA riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner.

Rozhodnutia stále nie sú právoplatné

Vedenie Tipsport ligy sa zaoberal aj podnetom na HK Poprad, podľa ktorého si popradský klub neplnil zmluvné záväzky voči trom svojim bývalým hráčom na základe exekučných konaní a príkazov v čase po udelení licencie. „V tomto prípade sme rozhodli tak, že HK Poprad má zakázané prestupy i hosťovania hráčov aj angažovanie trénerov až do uhradenia zistených záväzkov,“ informoval Lintner.

Rozhodnutia DS Pro-Hokeja stále nie sú právoplatné. „Rozhodnutia sú u predsedu disciplinárnej komisie Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktorý by ich mal podpísať a až vtedy nadobudnú platnosť. Či ich podpíše, to ja v rukách nemám,“ dodal Lintner.

V Poprade prijali rozhodnutia, ktoré budú viesť k urovnaniu sporov

Zaujímavosťou je, že podľa nedávneho uznesenia výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) bolo všetko v poriadku a HK Poprad neporušil licenčné podmienky, ako to tvrdil Lintner vo svojom podnete z 8. decembra minulého roku. Pochybnosti o oprávnenosti udelenia licencie spolu s finančnými problémami klubu viedli k personálnych zmenám v HK Poprad.

V závere uplynulého kalendárneho roka odvolali Tibora Turana z pozície konateľa a výkonného riaditeľa, nahradil ho Peter Žifčák. Ten poskytol agentúre SITA vo štvrtok oficiálne stanovisko: „HK Poprad si plne uvedomuje, v akom stave prevzalo 1. januára 2016 nové vedenie hokejový klub, resp. si uvedomuje dôsledky, ktoré vyplývajú z aktuálneho nesplatenia svojich finančných záväzkov z minulosti. Na základe rokovaní s partnermi a veriteľmi sme prijali také rozhodnutia a kroky, ktoré budú viesť k úplnému urovnaniu všetkých sporov, čiže k vyplateniu dlžnej sumy, ktorú eviduje HK Poprad z minulosti voči svojim veriteľom. Zároveň oficiálne prijímame také transparentné a dlhodobé opatrenia, ktoré zamedzia vytváraniu nových dlhov do budúcnosti.“

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľuboš BartečkoRichard Lintner