Herec Stano Dančiak je podľa manželky mimo ohrozenia života

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Danciak
Slovenského herca Stana Dančiaka museli akútne hospitalizovať pre vážne zdravotné problémy. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) – Zdravotný stav slovenského herca Stana Dančiaka sa podľa jeho manželky zlepšuje. Herca museli v utorok previezť do nemocnice po tom, ako dostal cievnu mozgovú príhodu. „Stankovi sa polepšilo, je mimo ohrozenia života. Ešte je hospitalizovaný, no neviem presne dokedy,“ uviedla pre denník Nový Čas manželka.

Stano Dančiak sa narodil 26. októbra 1942 v Bratislave. Pred kameru sa postavil už v 60. rokoch minulého storočia a zahral si v snímkach ako Námestie svätej Alžbety (1965) Vladimíra Bahnu, Kým sa skončí táto noc (1965) Petra Solana či Vrah zo záhrobia (1966) Andreja Lettricha. S týmito režisérmi spolupracoval i v 70. rokoch minulého storočia a to napríklad na filmoch Skrytý prameň (1973) či Prípad krásnej nerestnice (1973).

V roku 1975 sa objavil v populárnej komédii Sebechlebskí hudci. Diváci a diváčky si ho môžu pamätať aj zo snímok Svědek umírajícího času (1990), Lepšie byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý (1992), Lea (1996) alebo Rivers Of Babylon (1998).

Spolupracoval tiež na krátkych filmoch ako Fricasse (2003), Nazdravíčko (2005) a Šimijé (2005). Známy je aj ako dabingový herec. Jedným z jeho nezabudnuteľných výkonov je prepožičanie hlasu svojráznemu mimozemšťanovi Alfovi. Herec už dlhé roky bojuje s cukrovkou, v dôsledku ktorej tiež stratil zrak.

Informácie pochádzajú z webstránky www.cas.sk a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Stano Dančiak