HC Lev rozobral Čerepovec a odlepil sa z dna tabuľky

HC Lev - Omsk
Hráč HC LEV Poprad Ľuboš Bartečko (uprostred) sa teší z gólu počas hokejového zápasu KHL medzi HC LEV Poprad – Avangard Omsk. Poprad, 31. október 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

POPRAD 2. novembra (WEBNOVINY) – Hráči HC Lev Poprad zvíťazili v stredajšom domácom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Severstaľom Čerepovec vysoko 5:0. V úvodnej tretine sa strelecky presadili Lundberg a Mikúš, v prostrednej časti hry poistili náskok „levov“ opäť Lundberg a po ňom Sekáč a Kristek.

HC Lev Poprad – Severstaľ Čerepovec 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Góly: 8. E. Lundberg (Sekáč), 9. J. Mikúš, 23. Lundberg (Fabricius, Sekáč), 30. Sekáč (Lewis), 32. Kristek (J. Mikúš)

Vylúčenia: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: S. Gusev, A. Belov – A. Sadovnikov, D. Tarasov, 4059 divákov

HC Lev: J. Laco – Pilař, Mezei, Hunkes, Sigalet, Lewis, V. Mihálik, Klouček – Bartečko, V. Nedorost, Nagy – Špirko, J. Mikúš, Kristek – Rudolf Huna, Balán, Chabada – Fabricius, E. Lundberg, Sekáč

Severstaľ Čerepovec: Košečkin (30. Smirjagin) – O. Němec, Puistola, Čudinov, S. Kronwall, Kiselevič, Stasenko, N. Popov – M. Lehtonen, Cvetkov, Stoľarov – Ketov, Šipačev, J. Straka – Trunev, Siďakin, Stepanov – Kazakovcev, Smirnov, Šitikov – Zemčenko

I. tretina

Hokejisti Leva vstupovali do stretnutia s Čerepovcom s náhradným gólmanom Lacom a jasným úmyslom pretrhnúť šnúru šiestich prehier. Úvodný nápor domácich zvýraznilo vylúčenie hosťujúceho Němca a v presilovke musel Košečkin likvidovať strely Hunkesa i Pilařa. V početnej výhode si zahral aj Severstaľ, šance v nej nepremenil Lehtonen peknou strelou z kruhu a ani Čudinov príklepom od modrej.

Na rade boli domáci. V 8. min sa v strednom pásme zrazili dvaja hráči hostí, puku sa zmocnil Lundberg, vymenil si ho so Sekáčom a otvoril skóre – 1:0. O 61 sekúnd sa k vyrazenému puku dostal nebránený Juraj Mikúš a Lev náhle viedol už o dva góly. Hosťujúci lodivod Kvartalnov si vzal oddychový čas a usmernil svojich zverencov. Čerepovec sa upokojil, v závere prvej časti mal i niekoľko možností znížiť, narazil však na dobre pripravenú defenzívu domácich.

II.tretina

Lev začal aktívne aj v druhej tretine. V 23. min Fabricius našiel v útočnom pásme ideálne postaveného Lundberga a Popradčania viedli už rozdielom triedy 3:0. Vzápätí sa delovkou od modrej prezentoval Lewis, Košečkin však puk zastavil. Vo veľkej pohode hral popradský štvrtý útok, ľad pod jeho korčuľami horel. Stretnutie sa lámalo do druhej polovice, keď sa obranou Čerepovca predral Sekáč a prestrelil Košečkina, ktorý vzápätí odkorčuľoval na striedačku.

Lev naďalej pokračoval v demontáži súpera a striedajúci Smirjagin lovil čoskoro ďalší puk zo siete, tentoraz z hokejky Kristeka. Čerepovec hral zle, v defenzíve nedôrazne a pomaly, v útoku boli hokejisti Severstaľu úplne bezzubí. V závere druhej časti im vylúčením ponúkol šancu Mihálik. Rusi z presilovky najskôr vyťažili Stasenkovu strelu, hneď na to mal ich čestný úspech na hokejke Ketov.

III. tretina

Už po dvadsiatich sekundách od štartu tretej tretiny mohol skórovať Bartečko. V 44. min sa v dobrej pozícii ocitol Chabada, Smirjagin však jeho tutovku zlikvidoval. Lev i naďalej produkoval divácky atraktívny útočný hokej a hralo sa prakticky len na jednu bránku. Popradčania mohli viesť už šesťgólovým rozdielom, keď si takmer dal „vlastenca“ fínsky bek Puistola.

V záverečných minútach Podtatranci plne kontrolovali hru a koncentrovali sa na ubránenie nuly na konte ich gólmana Jána Laca. Lev bol počas celých šesťdesiatich minút jasne lepším tímom a tri body zaslúžene zostali pod Tatrami.