Hamšíkovi chýbali centrimetre na prvý gól v sezóne, Ta-lien Pro stále čaká na víťazstvo (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Marek Hamšík, superliga, Čína
Marek Hamšík (Ta-lien Pro) a jeho priamy kop v zápase proti Ťiang-su Su-ning. Reprofoto: www.youtube.com.

Ani v treťom zápase nového ročníka najvyššej čínskej súťaže sa futbalisti Ta-lien Pro nedočkali víťazstva. S tímom Ťiang-su Su-ning prehrali 1:2, rozhodol taliansky útočník Eder v 84. min gólom z pokutového kopu.

Ta-lien je v tabuľke predposledný

Ta-lien so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom má z troch zápasov v tabuľke jediný bod za remízu 1:1 s Che-nan Ťien-jie. V A-skupine mu patrí predposledná siedma priečka.

„Už ani neviem, čo mám povedať. Zase sme inkasovali v závere… Škoda. Odohrali sme solídny duel, mali sme aj šance, ale na bod to nestačilo. Snáď to vyjde v ďalšom zápase a pripíšeme si prvé víťazstvo,“ uviedol Hamšík na svojej webovej stránke. Jeho Ta-lien sa najbližšie predstaví 10. augusta proti tímu Šanghaj Šen-chua.

Skúsený 33-ročný stredopoliar má po júlovom oneskorenom štarte čínskej Superligy na konte plný počet minút, ale na prvý gól rovnako čaká ako jeho mužstvo na víťazstvo. Proti Ťiang-su Su-ning nebol od neho ďaleko, svoj tím mohol poslať do vedenia už v 20. min. Jeho priamy kop z dvadsiatich metrov skončil na spojnici brvna a pravej žrde. „Chýbali centimetre,“ podotkol Hamšík.

Obhajcom titulu je Kuang-čou Evergrande

Najvyššia čínska futbalová súťaž sa síce mala začať už koncom zimy, napokon jej štart z obáv pred koronavírusom nastal až počas posledného júlového víkendu. A v netradičnom formáte.

„Bude sa hrať vo dvoch skupinách po osem tímov. Tá naša u nás v Ta-liene. Budeme všetci zatvorení v hoteli. Pôjde to dookola: tréningy, zápasy, hotel, tréningy, zápasy, hotel. Bude to tak do konca základnej časti, teda do 28. septembra. Potom by mala nasledovať vyraďovacia časť,“ vysvetlil Hamšík ešte pred dvoma týždňami.

Obhajcom titulu z predchádzajúcej sezóny je tím Kuang-čou Evergrande, Hamšíkov Ta-Lien skončil deviaty.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Marek Hamšík