Gürtler je kandidátom 7 STATOČNÝCH na košického župana

Vladimír Gürtler
Vladimír Gürtler Foto: SITA/Marián Angelovič

KOŠICE 15. septembra (WEBNOVINY) – Republiková rada strany 7 STATOČNÝCH – regionálna strana Slovenska, schválila Vladimíra Gürtlera ako kandidáta strany na post predsedu Košického samosprávneho kraja a prvých sedem kandidátov strany na poslancov Košického a Prešovského samosprávneho kraja. V nedeľu o tom informoval hovorca strany Ladislav Miko.

Gürtler očakáva, že jeho kandidatúra na župana KSK pomôže dostať viac do povedomia občanov stranu 7 STATOČNÝCH, ktorá je doteraz známa predovšetkým v Košiciach.

Za hlavné body svojho programu Gürtler označil ekonomický rozvoj košického kraja, zníženie nezamestnanosti a dôsledné riešenie otázky neprispôsobivých občanov.

Tieto body programu chce kandidát na župana Gürtler strana 7 STATOČNÝCH dosiahnuť prostredníctvom využívania nových nástrojov na stimuláciu ekonomiky, a to hlavne zavedením paralelnej meny popri eure zvanej Košický dukát.

7 STATOČNÝCH

Strana 7 STATOČNÝCH je stranou, ktorá vznikla v roku 2013 a voľby do VÚC sú jej prvými oficiálnymi voľbami. Hlavný predstaviteľ Vladimír Gürtler sa v minulosti pokúšal dostať ako nezávislý kandidát do veľkej politiky, dotiahol to však na post miestneho poslanca Košice-Sever.

Gürtler je známy svojimi neštandardnými postupmi už z minulosti a heslami: “Slon do košickej zoo”, “Vyčistím Biely dom”, ktoré sa stretli so záujmom verejnosti.

Symbolom strany 7 STATOČNÝCH je kovbojský klobúk a na dopyt prečo “biely”, Gürtler vyhlásil, že „biela farba predstavuje čistotu, transparentnosť a klobúk preto, že je vizuálnym symbolom 7 STATOČNÝCH“.

Na dopyt členov Republikovej rady 7 STATOČNÝCH, ako chce kandidát na župana KSK Gürtler stíhať volebnú kampaň, keď zároveň pôsobí v Bratislave ako podpredseda predstavenstva spoločnosti Centrálny depozitár cenných papierov SR, a.s. vyhlásil Gürtler, že „v krátkej dobe odstúpi z funkcie podpredsedu predstavenstva a v prípade zvolenia za župana v celom rozsahu ukončí aj svoje pôsobenie v CDCP SR, a.s. a vráti sa do Košíc“.

Personálne obsadenie

Republiková rada strany 7 STATOČNÝCH schválila týchto prvých kandidátov strany na východnom Slovensku, v Prešovskom kraji sú to Zuzana Angelovičová, Anna Lukáčová, Peter Uličný, Ľubomír Vasilišin, v Košickom kraji Kosmas Bekiaris, Darina Kolesárová a Ladislav Miko.

„Angelovičová a Vasilišin sú známi a uznávaní daňoví poradcovia, ktorí majú prispieť svojimi poznatkami ku praktickej realizácii ekonomického programu strany 7 STATOČNÝCH, Bekiaris, podpredseda strany 7 STATOČNÝCH, je známym šachistom a významným podporovateľom Národného pochodu za život,” skonštatoval hovorca strany Ladislav Miko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ladislav MikoVladimír Gürtler
Firmy a inštitúcie KSK Košický samosprávny kraj (VÚC)