Gretzky sňal klobúk pred Jágrom: 'Mimoriadny hráč'

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jaromír Jágr
Jaromírovi Jágrovi v historickom rebríčku chýba už len jeden presný zásah na tretieho Bretta Hulla. Foto: SITA/AP

NEW YORK 14. marca (WebNoviny.sk) – Naposledy proti sebe nastúpili 18. apríla 1999, no kým Wayne Gretzky po svojom poslednom zápase kariéry si už takmer dve desaťročia užíva hokejový dôchodok, Jaromír Jágr stále brázdi klziská NHL. „Je to naozaj pozoruhodné,“ tvrdí 55-ročný Gretzky o 44-ročnom Jágrovi, ktorý je s 53 bodmi najproduktívnejším hráčom Floridy v tejto sezóne.

„Jedna vec je, že vo svojom veku ešte stále hrá; druhá, že na akej vysokej úrovni. Je dôležitou súčasťou svojho klubu na ľade aj mimo neho. Mimoriadny hráč pre NHL a najmä teraz pre Panthers,“ vraví nekorunovaný najlepší hokejista všetkých čias. S 894 gólmi a 2857 bodmi je práve Gretzky najlepším strelcom aj najproduktívnejším hráčom histórie NHL, Jágr je v oboch štatistikách zatiaľ tretí (745 gólov, 1855 bodov).

„The Great One“ pripomenul, že velikánov, ktorých zdobila hokejová dlhovekosť, nebolo mnoho. „V našom športe sa ich objavilo len zopár: Chris Chelios, Gordie Howe, Mark Messier a, samozrejme, Jágr, ktorí mohli hrať aj v pokročilom veku na vysokom leveli. On to teraz predvádza, čo je výborné preňho aj celý hokej,“ povedal Gretzky podľa nhl.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Chris CheliosGordie HoweJaromír JágrMark MessierWayne Gretzky
Firmy a inštitúcie Florida Panthers