Grand Prix Prešov privíta cyklistov z 13 krajín, predstaví sa kompletná slovenská cyklistická elita

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Grand Prix Prešov

Jediný cyklistický velodróm na Slovensku v Prešove bude v nedeľu 28. a v pondelok 29. augusta hostiť účastníkov 5. ročníka cyklistických pretekov Grand Prix Prešov. Podujatie s medzinárodnou účasťou je spojené aj s majstrovstvami Slovenska v dráhovej cyklistike. Spolu sa na ňom zúčastní takmer 70 cyklistov z 13 krajín.

Ako informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, ide o preteky Medzinárodnej cyklistickej federácie UCI klasifikácie C2 na Slovensku. Na trati dlhej 333,33 metra sa súčasne odohrajú aj majstrovstvá Slovenska v dráhovej cyklistike mužov, žien, juniorov a junioriek.

Prešovčania budú môcť na velodróme vidieť okrem zahraničných pretekárov aj kompletnú slovenskú cyklistickú elitu. Tú doplnia pretekári z Alžírska, Dánska, Holandska, Rakúska, Rumunska, Ukrajiny, Nórska, Izraela a susedných krajín – Českej republiky, Maďarska a Poľska. Prvýkrát sa na podujatie prihlásil aj tím z Arménska.

Počas dvoch dní čaká súťažiacich i divákov nabitý program dvoch olympijskych disciplín omnium a stíhacie preteky jednotlivcov, ako aj scratch a bodovacie preteky. „Vstup je zdarma, pre divákov sme pripravili kultúrny program a občerstvenie. Program je každý deň od 9:45 do 18:00 hod,“ uviedol riaditeľ pretekov Branislav Delej. Usporiadateľmi Grand Prix mesta Prešov sú mesto Prešov, Slovenský zväz cyklistiky a ŠK Velodróm Prešov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav DelejLenka Šitárová
Firmy a inštitúcie ŠK Velodróm PrešovSlovenský zväz cyklistikyUCI Medzinárodná cyklistická únia