Futbalisti Slovana porazili v pohári Košice 3:0

Diaby
Zľava: Pavel Kováč z Bratislavy a Oumar Diaby z Košíc v prvom semifinálovom zápase MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava Slovnaft cupu. Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 9. apríla (WEBNOVINY) – Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorkovom prvom stretnutí semifinále Slovnaft Cupu 2012/2013 v Košiciach nad MFK hladko 3:0 a pred domácou odvetou sú blízko k postupu do finále.

Zverenci trénera Samuela Slováka po bezgólovom I. polčase dosiahli po zmene strán tri presné zásahy a o týždeň (16. apríla) by pred vlastnými fanúšikmi nemali mať problém postúpiť ďalej.

Zamotanejšia situácia je v súboji medzi Žilinou a Trnavou. Úradujúci slovenský majster spod Dubňa v domácom prostredí zdolal Spartak 3:2 a o postupujúcom zďaleka nie je rozhodnuté. Odveta sa hrá v Trnave tiež v utorok 16. apríla.

Súhrn:

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 3:2 (3:1)

Góly: 3. V. Leitner, 34. T. Majtán, 41. Piaček – 9. Vlasko, 81. Kaščák, ŽK: 50. M. Mravec, 80. Guba – 30. Vlasko, 52. E. Sabo, 57. Mikinič, 88. Vyskočil, rozhodovali: Pavlík – Ádám, Bobko, 1835 divákov

Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Akakpo (77. Ricardo Nunes), V. Leitner – M. Mravec (63. Paur), Pečovský – Guba, Barčík (84. Škvarka), Pich – T. Majtán,

Trnava: Rusov – Habánek, Gross, Grabež, Ciprys – Augustini (57. I. Hodúr), Kaščák – E. Sabo, Vlasko (46. Mikovič), Mikinič – Tomaček (68. Vyskočil)

I. polčas

Bez názvu

Žilinčania vyťažili gól už zo svojej prvej akcie. Barčík rozohrával priamy kop z 25 m, v šestnástke hlavičkoval Piaček, lopta sa odrazila k Leitnerovi, ktorý s prehľadom namieril do odkrytej časti bránky.

Trnavčania nasledovali príklad domácich a tiež skórovali zo svojej prvej príležitosti.

Po rohovom kope v 9. min využil šancu nekrytý Vlasko, jeho strela sa odrazila od hornej žrde do siete. Oba tímy hrali ofenzívny, kombinačný futbal. V I. polčase mali prevahu Žilinčania, ktorí si utvorili niekoľko gólových šancí. V 28. min Barčík vysunul do brejku Majtána, ale trnavský brankár mu stačil vypichnúť loptu.

Sebavedomí domáci sa dostali do vedenia v 34. min, keď Barčík odcentroval z pravej strany a Majtán poslal hlavou loptu za chrbát Rusova. Ešte pred prestávkou pridali Žilinčania ďalší gól, tentokrát sa hlavou zapísal do streleckej listiny stopér Piaček, ktorému prihral Barčík.

II. polčas

Aj po zmene strán boli aktívnejší domáci, ktorí hrali s chuťou a ich výkon sa musel divákom pod Dubňom páčiť. V 57. min vystrelil Mabouka a dobiedzajúci Pich takmer pridal ďalší gól.

Ďalšiu obrovskú príležitosť mali žlto-zelení v 65. min, Mabouka centroval sprava a Gubovu hlavičku Rusov vytlačil s námahou končekmi prstov na rohový kop.

V poslednej štvrťhodine prebrali iniciatívu Trnavčania, ktorí sa začali viac tlačiť do žilinskej šestnástky. Výsledkom ich snahy bol gól, ktorý dal v 84. min Kaščák po dlhom Habánkovom centri z pravej strany. Tesne pred koncom ešte skúšal strelecké šťastie Hodúr, ale pálil tesne nad hornú žrď.

Reakcie:

Štefan Tarkovič (tréner Žiliny): „Som sklamaný z toho, že aj keď sme dali tri góly, dva sme si nechali streliť, navyše po štandardných situáciách. Začali sme dobre, dali sme rýchly gól, no potom sme po nezodpovednosti gól dostali. Podali sme dobrý výkon, mali sme šance a dosiahli tri góly. V druhom polčase sme boli pasívnejší, neboli sme schopní prejsť do útoku, Guba zmaril čistú šancu a súper lepšie zvládol koniec zápasu.“

Peter Zelenský (tréner Trnavy): „Prišli sme do Žiliny v trochu kombinovanej zostave, niektorých hráčov som nechal odpočívať. Príležitosť dostali aj tí, ktorí hrávajú menej. Prvý polčas sa nám nevydaril. Hráči nesplnili to, čo sme si povedali pred zápasom. Cez prestávku som musel zvýšiť hlas, prestriedali sme a to nám pomohlo. Dostali sme tri góly, ale v druhom polčase sme viac kombinovali, kontrolovali hru a znížili na 3:2. Dvojzápas je stále otvorený.“

MFK Košice – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:0)

Góly: 48. Milinkovič, 73. Halenár (z pok. kopu), 90. Grendel, ŽK: 47. P. Bašista – 67. L. Peltier, ČK: 71. Tofiloski (Košice) za faul, rozhodovali: Jaška – Vindiš, Petríček, 2950 divákov

Košice: Tofiloski – Ostojič, P. Kavka, P. Bašista, Sekulič – T. Huk, Hovančík – Bukata (73. Ružinský), O. Duda (55. U. Matič), Viazanko – O. Diaby (55. K. Diaby)

Slovan: P. Kováč – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Pauschek – Kladrubský – Milinkovič (83. Szarka), Seydouba Soumah (89. Lukšík), Grendel, Halenár – L. Peltier (77. M. Kuzma)

I. polčas

Kováč

Ako prví pohrozili hostia, keď v 9. min Tofiloski kryl Pauschekovu strelu z uhla. Na dlhé minúty sa potom na ihrisku nedialo nič zaujímavé. Vzruch nastal až takmer po polhodine zápasu.

V 28. min po rohu Ostojič z päťky „zostrelil“ na bránkovej čiare stojaceho Peltiera. Následne v 37. min Sekuličova „delovka“ opečiatkovala brvno hosťujúcej bránky.

O tri minúty neskôr hostia zneškodnili ďalšiu šancu Košíc, keď O. Diaby v páde minul loptu a následne Dudovu strelu „belasí“ zblokovali na roh.

II. polčas

Vstup do druhého polčasu vyšiel hosťom výborne, keď Milinkovič v 48. min z priameho kopu trafil perfektne a Slovan viedol. V 70. min mali belasí ďalšiu výbornú šancu, no Peltiera vychytal Tofiloski a nepresadil sa ani Bagayoko. O minútu neskôr sa situácia zopakovala, Peltier sa opäť ocitol pred Tofiloským, ale ten ho fauloval a videl červenú kartu. Nariadenú jedenástku premenil bez problémov Halenár. Stretnutie sa potom už iba dohrávalo, pričom víťazstvo Slovana prikrášlil v 90. min krásnou strelou z diaľky Grendel.

Reakcie:

Ján Kozák (tréner Košíc): „V prvom polčase sme hrali dobre, súperovi sme nedovolili vypracovať si žiadnu šancu. Naopak, my sme mali tri situácie, po ktorých sme mali dať gól, no neskórovali sme. O zápase rozhodla hrubá chyba Bašistu a následný priamy kop Milinkoviča. Po vylúčení Tofiloského sa iba dohrával zápas.“

Samuel Slovák (tréner Slovana): „Sme spokojní, stretnutie nám vyšlo. Prvý polčas sme ustáli a v druhom sme sa rozbehli. Hrali sme veľmi dobre a boli sme veľmi efektívni. Semifinále sa hrá na dva zápasy, a tak sme si chceli utvoriť dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou. To sa nám aj podarilo.“