Futbalisti Herthy Berlín baráž nezvládli a zostupujú

Futbal
Futbalisti Herthy Berlín vypadli z Bundesligy. Foto: SITA/AP

BERLÍN 16. mája (WEBNOVINY) – Futbalisti Fortuny Düsseldorf remizovali v utorkovom odvetnom stretnutí baráže o účasť v najvyššej nemeckej súťaži na domácej pôde s Herthou Berlín 2:2 a po výhre 2:1 na Olympijskom štadióne môžu oslavovať návrat do I. bundesligy.

Hertha vypadáva druhýkrát za ostatné tri roky. Stretnutie museli na vyše 20 minút prerušiť. V poslednej minúte sedemminútového nadstaveného času vtrhli domáci fanúšikovia na ihrisko a spustili oslavy. Niektorí už začali porcovať trávnik na pamiatku. Po dlhej pauze sa situácia upokojila a duel sa dohral.

Výsledok utorkového odvetného stretnutia baráže o postup do najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

Fortuna Düsseldorf – Hertha Berlín 2:2 (1:1) – prvý zápas 2:1, do I. bundesligy postúpil Düsseldorf

Góly: 1. Beister, 59. R. Jovanovič – 22. Ben-Hatira, 85. Raffael, ČK: 54. Ben-Hatira (Hertha) po druhej ŽK