Futbalisti FC Barcelona sa vzdali 70 percent platu, oficiálne to deklaroval hviezdny Messi

Lionel Messi
Lionel Messi rekordný šiestykrát v kariére víťazom Zlatej lopty magazínu France Football. Foto: archívne, AP Photo/Francois Mori

Krízový stav spôsobený pandémiou koronavírusu v španielskom futbale prinútil futbalistov FC Barcelona k ráznemu opatreniu. Hráči úradujúceho španielskeho majstra sa vzdali 70% z platu, čo oficiálne deklaroval hviezdny Argentínčan Lionel Messi.

„Pokiaľ bude trvať núdzový stav, vzdávame sa 70% z našich platov. Zároveň pomôžeme klubu, aby bol v tomto ťažkom období vyplácať ostatných zamestnancov na 100%,“ napísal Lionel Messi na sociálnej sieti.

Puyol je hrdý na hráčov

Jeho príspevok na twitteri začali zdieľať aj ostatní hráči katalánskeho veľkoklubu. Gandiózne gesto nezostalo bez povšimnutia u sledovateľov Messiho.

Viac o téme: Koronavírus

„Veľká vec toto! Gratulujem, si exemplárny príklad pre všetkých, ako vždy,“ napísal Messimu jeho niekdajší spoluhráč Xavi Hernández. „Som hrdý na vás všetkých,“ skonštatoval ďalší niekdajší člen hviezdneho zoskupenia FC Barcelona Carles Puyol.

Výnimočnosť situácie

Messi uviedol na pravú mieru aj informácie z viacerých španielskych médií, že hráči mali spočiatku veľký problém s priškrtením finančného kohútika a nechceli sa podvoliť rozhodnutiu vedenia klubu. Tieto správy priniesli aj najväčšie španielske športové weby ako Marca či Mundo Deportivo.

„Nie je to pravda. Od začiatku sme chápali výnimočnosť situácie, ktorá nastala, a súhlasili sme so znížením platov. Vždy sme sa snažili tomuto klubu pomáhať a párkrát v minulosti vyšla iniciatíva aj od nás hráčov,“ referoval Lionel Messi, držiteľ Zlatej lopty, určenej pre najlepšieho hráča sveta za rok 2019.

Španielsko patrí k najviac postihnutým krajinám sveta v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19. Na Pyrenejskom polostrove malo pozitívny test na nový koronavírus už takmer 80-tisíc ľudí, viac ako 7-tisíc z nich nákaze podľahlo zväčša v kombinácii s inými ochoreniami.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carles PuyolLionel MessiXavi Hernández
Firmy a inštitúcie FC Barcelona