Futbalista roka je Škriniar, v prvej trojke bol aj Hamšík a Weiss st. naznačil svoje plány (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ANKETA: Futbalista roka 2022
Futbalový tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. s Cenou tréner roka počas vyhlásenia ankety Futbalista roka 2022. Senec, 20. marec 2023. Foto: SITA/Diana Černáková

Najlepším slovenským futbalistom v roku 2022 bol obranca a reprezentačný kapitán Milan Škriniar. Hráč talianskeho Interu Miláno triumfoval v ankete Futbalista roka po štvrtý raz v kariére.

„Veľmi si vážim podporu najbližších aj fanúšikov,“ povedal 28-ročný rodák zo Žiaru nad Hronom podľa oficiálneho webu Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Lobotka skončil druhý

Svoj hlas v tejto kategórii odovzdalo 92 odborníkov, Škrinar bol na 52 lístkoch na 1. mieste. Na druhom mieste skončil iný legionár z Talianska – defenzívny záložník SSC Neapol Stanislav Lobotka, ktorý dostal o 18 hlasov menej ako Škriniar.

Na pódiu sa ocitol aj rekordér a 8-násobný víťaz ankety Marek Hamšík, ktorý skončil v najlepšej trojke po šestnásty raz v sérii. „Musím byť na seba hrdý. Zároveň hovorím, že každé jedno ocenenie si veľmi vážim,“ poznamenal Hamšík.

ANKETA: Futbalista roka 2022
Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka s Cenu fanúšika počas vyhlásenia ankety Futbalista roka 2022. Senec, 20. marec 2023. Foto: SITA/Diana Černáková

Do Siene slávy aj Čapkovič a Seman

V kategórii hráčov do 21 rokov triumfoval Tomáš Suslov z holandského FC Groningen. Vo fanúšikovskom hlasovaní zasa zvíťazil spomenutý Lobotka, ktorý pod Vezuvom zažíva životnú sezónu a s mužstvom „partenopei“ kráča za majstrovským titulom v talianskej Serie A.

Medzi trénermi sa z víťazstva po piaty raz v kariére radoval kouč ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. „Som tu možno poslednýkrát. Mám trošku iné plány,“ naznačil skúsený kouč, no bližšie nekonkretizoval, čo mal na mysli.

ANKETA: Futbalista roka 2022
Víťaz ceny Petra Dubovského pre najlepšieho hráča do 21 rokov sa stal futbalista Tomáš Suslov počas vyhlásenia ankety Futbalista roka 2022. Senec, 20. marec 2023. Foto: SITA/Diana Černáková

Za najlepšiu slovenskú futbalistku uplynulého roka vyhlásili Dominiku Škorvánkovú. Do Siene slávy slovenského futbalu uviedli ďalších päť laureátov – Jána Čapkoviča, Stanislava Semana, lekára Jána Michalka a in memoriam Kolomana Gögha a Karola Poláka.

Premiérovo bol organizátorom ankety samostatne SFZ, nové bolo hlasovanie prostredníctvom čerstvo vzniknutej Slovenskej futbalovej akadémie. Jej členmi sú predchádzajúci víťazi ankety, bývalí a súčasní reprezentační tréneri A-tímu a dvadsaťjednotky, aktuálni tréneri ligových tímov, súčasní reprezentační tréneri všetkých mužských a ženských mládežníckych výberov, bývalí reprezentanti a laureáti Siene slávy slovenského futbalu.

Zo 73 členov SFA využilo právo hlasovať 58, na ankete sa podieľalo aj 34 zástupcov médií.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dominika ŠkorvánkováMilan ŠkriniarStanislav LobotkaTomáš SuslovVladimír Weiss st.
Firmy a inštitúcie FC GroningenInter MilánoSFZ Slovenský futbalový zväzŠK Slovan BratislavaSSC NeapolTrabzonspor