Slovan odvetu 2. predkola Ligy majstrov nezvládol, Ferencváros strelil v Bratislave štyri góly (video+foto)

FUTBAL LM: Slovan - Ferencváros
Pád Ivana Šaponjiča z ŠK Slovan Bratislava po súboji s Matsom Knoesterom z Ferencvárosu Budapešť počas odvetného zápasu 2. predkola Ligy majstrov 2022/2023. Bratislava, 27. júl 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 27. júla 23:21

Slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava skončil púť kvalifikáciou Ligy majstrov 2022/2023 v druhom predkole. „Belasí“ po minulotýždňovom triumfe v Budapešti nad Ferencvárosom 2:1 podľahli rovnakému súperovi v stredajšej domácej odvete 1:4 a z postupu ďalej sa teší maďarský majster.

Úvodný gól stredajšieho duelu v 20. minúte strelil Franck Boli – 0:1. O dve minúty neskôr mohlo byť vyrovnané, ale Tigran Barseghjan trafil len konštrukciu bránky. V 31. minúte gólmana Adriána Chovana prekonal aj Kristoffer Zachariassen – 0:2.

Domáci fanúšikovia si prvýkrát zakričali gól v 70. minúte, keď po rohovom kope hlavou skóroval Vernon De Marco – 1:2. Postup pre maďarského majstra v 89. minúte zariadil ma Adama Traore – 1:3. Gólovú bodku zápasu dal v piatej nadstavenej minúte Aissa Laudoini – 1:4.

Liga majstrov – 2. predkolo

• odveta (prvý zápas: 2:1)

ŠK Slovan Bratislava – Ferencváros Budapešť 1:4 (0:2)

• Národný futbalový štadión

Góly:
20. min – 0:1 F. Boli
31. min – 0:2 K. Zachariassen
70. min – 1:2 V. De Marco
89. min – 1:3 A. Traore
90.+5 min – 1:4 A. Laidouni

Žlté karty (4 – 3):
27. V. de Marco, 52. J. Kankava, 55. J. Kucka, 84. I. Saponjič – 3. A. Laidouni, 55. K. Zachariassen, 57. A. Traore

strely celkovo (na bránu): 7:12 (1:6) rohové kopy: 3:2, ofsajdy: 3:3, držanie lopty (v %): 49 – 51, rozhodcovia: Marco Di Bello – Giorgio Peretti, Emanuele Prenna (všetci Tal.), 21 500 divákov (vypredané)

Slovan: Chovan – Medveděv (11. Green), Kashia, Abena, De Marco – Kucka, Kankava (90.+2 Agbo) – Barseghjan, Čakvetadze, Pauschek (87. Weiss ml./(90.+2 Holman) – Šaponjič (87. Čavrič)
Ferencváros: Dibusz – Botka, Mmaee, Knoester, Čivič – Laidouni, Esiti – Zachariassen – Nguen (90.+3 Thelander), Boli (63. Vecsei), Traore

Zverenci trénera Vladimíra Weissa st. v pohárovej Európe nekončia a presúvajú sa do kvalifikačného kola Európskej ligy, v ktorom vyzvú Olympiakos Pireus. Grécky tím v 2. predkole Ligy majstrov 2022/2023 stroskotal na izraelskom Maccabi Haifa (prvý zápas – 1:1 vonku, odveta – 0:4 doma). Bratislavčania vo štvrtok 4. augusta nastúpia u súpera a odvetu absolvujú doma 11. augusta.

Ferencváros v 3. predkole Ligy majstrov 2022/2023 vyzve FK Karabach Agdam z Azerbajdžanu, ktorý vyradil švajčiarsky FC Zürich (prvý zápas – 3:2 doma, odveta – 2:2 po predĺž. vonku). Slovan sa ešte nikdy neprebojoval do skupinovej časti LM, blízko k tomu mal v úvode ročníka 2014/2015, v play-off vtedy nestačil na bieloruský BATE Borisov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Sme sklamaní a smutní. Dnes sme všetci dúfali po strelenom góle, napokon nám to nevyšlo. Ani neviem, ako sa poďakovať fanúšikom, ktorí nás dnes podporovali. Prehrali sme 1:4, čo je pre nás nezaslúžený výsledok. Prvý polčas sme nemali až taký dobrý, ale mali sme tam aj dobré fázy. Nesmieme skloniť hlavy a musíme veriť, že máme šancu postúpiť v Európskej lige,“ povedal po súboji kapitán a autor jediného presného zásahu domácich Vernon de Marco v prenose RTVS.

„Belasí“ mali v stredu aj kus smoly, pretože ešte pred prvým inkasovaným gólom sa mu zranil krajný obranca Jurij Medveděv a v závere aj striedajúci Vladimír Weiss ml., ktorý na hracej ploche pobudol iba niekoľko minút.

Zákrok gólmana Dénesa Dibusza (Ferencváros Budapešť) počas odvetného zápasu 2. predkola Ligy majstrov 2022/2023 proti Slovanu Bratislava. Bratislava, 27. júl 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel
Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava počas odvetného zápasu 2. predkola Ligy majstrov 2022/2023 proti Ferencvárosu Budapešť. Bratislava, 27. júl 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel
Lukáš Pauschek z ŠK Slovan Bratislava a Adama Traoré z Ferencvárosu Budapešť počas odvetného zápasu 2. predkola Ligy majstrov 2022/2023. Bratislava, 27. júl 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel