Spartak Trnava remizoval na pôde FC Nordsjaelland a získal prvý bod v Európskej konferenčnej lige

FUTBAL NL: Skalica - Trnava
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 9. novembra 23:16

Futbalisti Spartaka Trnava až vo svojom štvrtom vystúpení v skupinovej časti Európskej konferenčnej ligy 2023/2024 získali prvý bod, keď vo štvrtok remizovali na pôde dánskeho tímu FC Nordsjaelland 1:1.

Trnavčania v Dánsku prehrávali od 32. minúte gólom Marcusa Ingvartsena, deľbu bodov však po zmene strán zariadil skúsený Michal Ďuriš zásahom v 61. minúte. Získaný bod im však nepomohol odlepiť sa z dna tabuľky H-skupiny a už nemajú šancu na postup do jarnej vyraďovacej časti.

„Vedeli sme ako hrá Nordjaelland doma a že to bude veľmi ťažké, najmä zo začiatku. V prvom polčase domáci ukázali obrovskú individuálnu kvalitu. Zmenili sme systém, prešli sme na štvorobrancový, chceli sme to brániť viac s krídlami vnútri. Dosť nám to sadlo, aj keď v prvom polčase domáci mali šance. Vznikali po individuálnych riešeniach a vďaka obrovskej kvalite, ktorú majú vrchní hráči. Nakoniec sme tie situácie ustáli a prišiel taký smolný moment v podobe penalty a polčas sme prehrávali. Nemal som však čo vyčítať chalanom, pretože odvádzali na ihrisku sto percent a povedal som im, že systémovo im ako tréner nemám ako pomôcť a musia zvládať súboje na ihrisku jeden na jedného. Vravel som im, aby mali hlavy hore, lebo vo futbale je všetko možné,“ komentoval trnavský kouč Michal Gašparík podľa oficiálneho klubového webu.

V druhom súboji H-skupiny bulharský Ludogorec Razgrad doma zdolal tím Fenerbahce Istanbul 2:0 a pripravil Turkom prvú stratu bodov v EKL. Hráči Fenerbahce sú s deviatimi bodmi na čele hodnotenia, druhý Nordsjaelland ich nazbieral sedem a tretí Ludogorec šesť. Trnava je štvrtá s jedným bodom.

„Druhý polčas to ukázal. Bol z našej strany výborný, dostali sme sa viac do hry, chalani si začali viac veriť a vedeli sme, že keď necháme súpera behať, tak ho dokážeme zatlačiť a že si niečo vypracujeme. Nakoniec nám vyšiel signál po štandardnej situácii a mierne sme možno boli aj nebezpečnejší v druhom polčase. Domáci nemali žiadne väčšie šance, my sme sa do toho tlačili a odmenou bo vyrovnávajúci gól. Potom bol hektický záver, ale ten sme dobre a skúsene ustáli,“ doplnil.

O tri týždne sa Spartak Trnava predstaví doma proti bulharskému Ludogorcu Razgrad.

Európska konferenčná liga 2023/2024

• H-skupina

FC Nordsjaelland – FC Spartak Trnava 1:1 (1:0)

• Right to Dream Park, Farum

Góly:
32. min. – 1:0 M. Ingvartsen (pok. kop)
65. min. – 1:1 M. Ďuriš

Žlté karty: 1 – 3
90.+7 A. Schjelerup – 90.+1 J. Paur, 90.+4 D. Takáč, 90.+7 R. Procházka

strely celkovo (na bránu): 15:11 (4:5), rohové kopy: 4:2, ofsajdy: 1:1, držanie lopty (v %): 63 – 37, rozhodcovia: Mohammed Al-emara – Turkka Valjakka, Juuso Mantere (všetci Fín.)

Nordsjaelland: A. Hansen – Hey, Nagalo, Jensen-Abbew, Frese – Nygren (70. Schjelderup), Tverskov, Svensson (70. Sertdemir) – Rasmussen (64. Dorgeles), Ingvartsen, Osman (90.+3 Schandorf)
Spartak: Takáč – Koštrna, Kóša, Štetina, Daniel – Bukata (73. Procházka), Zeljković, Bainović – Ofori, Ďuriš (83. Paur), Azango (75. Štefánik)