Foto: V Bratislave sa zrazilo BMW so sanitkou, v ktorej bol novorodenec

nehoda, sanitka, BMW X5
Nehoda sanitky a BMW X5 v bratislavskej Petržalke. Bratislava, 28. jún 2019. Foto: SITA/KR PZ Bratislava.

Polícia objasňuje okolnosti predpoludňajšej nehody sanitky v bratislavskej Petržalke. Pri nehode sa zranili tri osoby, medzi nimi aj novorodenec. Predbežné škody po nehode vyčíslili na 60-tisíc eur.

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, krátko pred 11:30 prechádzal vodič sanitky so zapnutým výstražným zvukovým a svetelným znamením po Panónskej ceste. Pri prechádzaní križovatky so Ševčenkovou ulicou došlo k zrážke s vozidlom BMW X5.

BMW po náraze odrazilo do Citroënu

Osobné auto po náraze odrazilo do vozidla Citroën. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky Vodič a spolujazdec sanitky boli ošetrení na mieste, novorodenec prevážaný v sanitke bol ihneď prevezený do nemocnice.

Ani jednému z vodičov alkohol nezistili. Do vyšetrovania bol prizvaný aj súdny znalec z dopravy. Počas dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov riadili premávku dopravní policajti.

Dieťa je v starostlivosti lekárov

Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) uviedol, že dvaja jeho zamestnanci, ktorí boli súčinní pri transporte dieťaťa sa v prvom rade postarali o jeho ošetrenie a to aj napriek tomu, že sami utrpeli zranenia.

„Dieťa je v súčasnosti v starostlivosti našich lekárov,“ informoval NÚDCH a dodal, že neposkytuje informácie o zdravotnom stave pacientov bez súhlasu zákonných zástupcov dieťaťa a rovnako informácie o zdravotnom stave dotknutých zamestnancov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom