Foto: Prezident Kiska vymenoval do vyššej hodnosti štyroch vojakov a dvoch policajtov (aktualizované)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PREZIDENT: Vymenoval generálov Ozbrojených síl SR
Zľava: Novovymenovaný generálmajor Miroslav Lorinc a prezident SR Andrej Kiska počas menovania generálov Ozbrojených síl SR prezidentom SR v Prezidentskom paláci. Bratislava, 28. máj 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 28. mája, 14:45

BRATISLAVA 28. mája (WebNoviny.sk) – Ozbrojené sily SR majú od utorku štyroch nových generálov. Prezident Andrej Kiska vymenoval do vyššej hodnosti dvoch plukovníkov a brigádneho generála.

Povýšenie odobrila Pellegriniho vláda

Do najvyššej možnej hodnosti generála povýšil aj súčasného náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generálporučíka Daniela Zmeka.

Okrem neho boli povýšení aj Miroslav Lorinc, Róbert Kleštinec a Peter Babiar. Poslední dvaja menovaní sa posunuli z hodnosti plukovník na pozíciu brigádny generál. Lorinc bude od utorku generálmajor. Pred Andrejom Kiskom odobrila povýšenie profesionálnych vojakov aj vláda SR.

V mene všetkých vymenovaných a povýšených generálov sa poďakoval Peter Babiar. „V zložkách, v ktorých pracujeme, sú prísne hierarchické organizačné štruktúry. Kľúčovou je však pre nás tímová práca. Naše vymenovanie a povýšenie preto vnímame ako ocenenie práce všetkých tých, ktorí nás našou doterajšou profesionálnou kariérou sprevádzali,“ uviedol Babiar. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.

Polícia už má šesť generálov

Za generálov vymenoval prezident Kiska aj prvú viceprezidentku Policajného zboru Janu Maškarovú a viceprezidenta Policajného zboru Róberta Bozalku. Ako v tejto súvislosti na sociálnej sieti napísala ministerka vnútra Denisa Saková, polícia má momentálne šesť generálov v aktívnej službe. Generálom je aj policajný prezident Milan Lučanský.

Maškarová pôsobí v Policajnom zbore od roku 1996, pričom od roku 2011 pôsobila na Úrade boja proti organizovanej kriminalite a neskôr v Národnej kriminálnej agentúre.

Bozalka v polícii pracuje od roku 1994, pred vymenovaním za policajného viceprezidenta zastával funkciu zástupcu riaditeľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave. Maškarová aj Bozalka boli za policajných viceprezidentov vymenovaní v roku 2018.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej KiskaDenisa SakováJana MaškarováRóbert Bozalka
Firmy a inštitúcie Ozbrojené sily Slovenskej republikyPZ Policajný zbor SR