Foto: Colníci na odpočívadle zhabali čučoriedkový likér, chýbali aj potrebné doklady

colníci, likér
Na odpočívadle medzi Ružomberkom a Žilinou zaistili príslušníci finančnej správy pollitrové fľaše s čučoriedkovým líkérom. Bratislava, 23. august 2019. Foto: SITA/Colný úrad Žilina

Na odpočívadle medzi Ružomberkom a Žilinou zaistili príslušníci finančnej správy pollitrové fľaše s čučoriedkovým likérom. Predajca uviedol, že likér mu dodáva známy, ktorý ho aj vyrába. Má obsahovať cukor, rum a čučoriedky.

Chýbali mu potrebné doklady

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková, tovar však nebol označený kontrolnými známkami a chýbali aj potrebné doklady.

Službukonajúca hliadka tak musela fľašky s alkoholom zadržať. Odoslali ich do colného laboratória na odbornú expertízu, ktorá má presne identifikovať zloženie tovaru.

Môže predstavovať zdravotné riziká

Finančná správa upozorňuje ľudí, aby boli opatrní pri kúpe takéhoto tovaru. Ako upozornila Chríbiková, keďže výroba tohto alkoholu nie je pod kontrolou kompetentných orgánov, jeho konzumácia môže predstavovať zdravotné riziká. Alkohol v kombinácii s ovocím patrí medzi obľúbenú špecialitu.

Na trhu sa vyskytujú aj nápoje podobné čučoriedkovému likéru pod názvami ako „Trnkovica“, „Brusnicovica“ a ďalšie. Na výrobu a predaj tejto liehoviny je však okrem schválení iných úradov potrebné tiež povolenie z príslušného colného úradu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom