Fillon Maillet sa víťazne naladil na majstrovstvá sveta v biatlone, triumfoval v Pokljuke

Quentin Fillon Maillet
Quentin Fillon Maillet počas pretekov s hromadným štartom v slovinskej Pokljuke. Foto: SITA/AP

Víťazom nedeľňajších pretekov s hromadným štartom mužov v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone sa stal Francúz Quentin Fillon Maillet. Dvadsaťsedemročný pretekár minul v slovinskej Pokljuke z dvadsiatich terčov iba jediný a aj vďaka vynikajúcemu bežeckému výkonu dosiahol tretie individuálne víťazstvo vo SP. Predtým naposledy sa tešil z triumfu vo februári 2019, keď v americkom Salt Lake City nenašiel premožiteľa v stíhacích pretekoch na 12,5 km.

Už tradične sa o víťazovi „masáku“ rozhodovalo na záverečnej streleckej položke, na ktorú prišlo s náskokom desiatich sekúnd nórske duo Johannes Thingnes Bö a Vetle Sjaastad Christiansen.

Obaja však raz minuli, čo využil Quentin Fillon Maillet. V záverečnom bežeckom okruhu nedal konkurencii žiadnu šancu a mohol si užiť víťazné oslavy. O zostávajúce dve miesta na stupňoch víťazov v dramatickom finiši bojovalo kvarteto pretekárov – napokon skončil druhý Nemec Benedikt Doll a tretiu priečku obsadil Johannes Thingnes Bö.

Francúzovi Martinovi Fourcadovi v závere došli sily a nenadviazal na víťazstvo z nemeckého Oberhofu. Obsadil až piatu priečku, no udržal si žltý dres pre lídra celkového poradia. Preteky s hromadným štartom v Pokljuke boli zároveň poslednou previerkou pred februárovými majstrovstvami sveta v talianskej Anterselve. Úradujúci svetový šampión v tejto disciplíne Talian Dominik Windisch v nedeľu chybil na strelnici až päťkrát a obsadil 27. miesto.

Svetový pohár 2019/2020 v biatlone

• 6. kolo – Pokljuka (Slovin.)

Preteky s hromadným štartom mužov na 15 km: 1. Quentin Fillon-Maillet (Fr.) 36:21,5 min (1), 2. Benedikt Doll (Nem.) +10,0 s (1), 3. Johannes Thingnes Bö (Nór.) +10,3 (2), 4. Vetle Sjaastad Christiansen (Nór.) +10,6 (1), 5. Martin Fourcade (Fr.) +10,8 (1), 6. Erlend Bjöntegaard (Nór.) +21,4 (2)

Viac k osobe Benedikt DollDominik WindischJohannes Thingnes BöMartin FourcadeQuentin Fillon-MailletVetle Sjaastad Christiansen