FIFA dala Rusku definitívnu stopku, odložila aj zápas Ukrajincov v baráži o účasť na MS 2022

ME vo futbale 2020: Rusko - Dánsko
Arťom Dziuba z Ruska počas zápasu B-skupiny na ME vo futbale 2020 proti Dánsku. Kodaň, 21. jún 2021. Foto: archívne, SITA/AP

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) oznámila, že súhlasí so žiadosťou Ukrajiny o odloženie barážového zápasu o účasť na majstrovstvách sveta v Katare, v ktorom sa mala 24. marca stretnúť s domácim Škótskom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zápas sa mal odohrať v Glasgowe a jeho víťaz nastúpi proti lepšiemu z dvojice Wales – Rakúsko, ktorý sa odohrá v riadnom termíne semifinále baráže, teda 24. marca.

Súboj by mal byť júni

Odloženie zápasu bolo očakávaným krokom po tom, čo boli následkom ruskej invázie na Ukrajine odložené zápasy domácej ligy. Presný termín súboja zatiaľ určený nebol, ale mal by sa konať v júni.

Odloženie zápasu skomplikuje možný žreb skupinovej fázy majstrovstiev sveta, ktorý je naplánovaný na 1. apríla v katarskej Dauhe.

Vyradenie Ruska je definitívne

FIFA tiež uviedla, že rozhodnutie vyradiť Rusko z baráže je definitívne a Poľsko sa tak kvalifikuje priamo do finále baráže MS 2022, v ktorom nastúpi 29. marca proti víťazovi zápasu Česko – Švédsko.

Rusi už skôr oznámili, že nesúhlasia s celoplošnými trestami športovcov v dôsledku vojenskej agresie na Ukrajine a odvolali sa na Športový arbitrážny súd v Lausanne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie CAS Športový arbitrážny súdFIFA Medzinárodná futbalová federácia