Fica a jeho výroky o Kuciakovi by mala riešiť prokuratúra. Poslanci už vyzvali Žilinku, aby začal konať

Ján Kuciak
Foto: archívne, SITA/AP.
  • aktualizované 3. mája 2022, 11:22

Poslanci Národnej rady SR Peter Pollák ml. a Andrej Stančík (obaja OĽaNO) vyzývajú Generálnu prokuratúru SR, aby začala konať vo veci výrokov Roberta Fica (Smer-SD) o Jánovi Kuciakovi.

V tlačovej správe to uviedol Matúš Mandrák z mediálneho tímu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

„Fico na proteste tvrdil, že povie pravdu o vražde Jána Kuciaka a ľudia vraj budú prekvapení. V prípade, že Fico vie, kto dal zavraždiť Jána a Martinu, mal by okamžite vypovedať na polícii, ako mu káže zákon. Fico už prekonal všetky čiary slušnosti a morálky. Zdá sa, že prekonáva aj hranice zákona,“ konštatoval Stančík. Pollák ml. preto vyzval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby v tejto veci začal okamžite konať.

Žilinka má isté starosti

Generálny prokurátor Maroš Žilinka v utorok na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku od 10:30 vypovedá z pozície poškodeného vo veci prípravy jeho vraždy, z ktorej sú obžalovaní Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó, Dušan Kracina a bosniansky občan Darko Dragič.

Žilinka pred výpoveďou médiám povedal, že v pondelok nesledoval spoločenské dianie, lebo mal iné starosti. Doplnil však, že výroky, ktoré 1. mája na proteste Smeru-SD v Nitre odzneli, si preverí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej StančíkdragJán KuciakMaroš ŽilinkaPeter Pollák ml.Robert Fico
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD