FC Chelsea zakázal vstup na štadión svojmu fanúšikovi za rasistický útok voči Sonovi z Tottenhamu

Tottenham's Son Heung-min, left, kicks the ball during the English Premier League soccer match between Tottenham Hotspur and Wolverhampton Wanderers at Tottenham Hotspur in London, Saturday
Foto: AP Photo/Frank Augstein

Anglický futbalový klub FC Chelsea Londýn zakázal vstup na štadión Stamford Bridge až do odvolania svojmu fanúšikovi a držiteľovi sezónnej permanentky za údajný rasistický útok voči kórejskému futbalistovi Son Heung-minovi z konkurenčného Tottenhamu Hotspur. Incident sa mal udiať počas minulotýždňového zápasu 2. kola Premier League 2022/2023 medzi týmito klubmi (2:2).

„The Blues“ spustili vyšetrovanie a podarilo sa im identifikovať priaznivca, ktorý zrejme z hľadiska nevhodne pokrikoval na Sona. Jeho zákaz vstupu na štadión platí zatiaľ na neurčitý čas, ale v minulosti už londýnsky klub vylúčil niekoľko fanúšikov zo svojho domovského stánku doživotne za prejavy rasizmu.

FC Chelsea Londýn v reakcii na najnovší incident chce v rámci svojej kampane „Nie nenávisti“ uľahčiť divákom v hľadisku nahlasovanie rasistických prejavov.

Na zadnej strane každého sedadla na Stamford Bridge sú napísané inštrukcie, nespratných fanúšikov je možné nahlásiť pomocou textovej správy alebo čiarového kódu v smartfóne. Klub verí, že na základe čísla sedadla sa ľahšie identifikuje páchateľ a zvýši sa šanca, že ho chytia a potrestajú.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Chelsea LondýnTottenham Hotspur