FC Barcelona začína rekonštruovať slávny Camp Nou, prechodný domov nájde na Olympijskom štadióne

fanúškovia, FC Barcelona
Fanúšikovia FC Barcelona na štadióne Camp Nou. Foto: archívne, SITA/AP.

Španielsky futbalový klub FC Barcelona odohrá svoje domáce zápasy v sezóne 2023/2024 mimo slávneho štadióna Camp Nou. Prechodným domovom „blaugranas“ bude Olympijský štadión Lluísa Companysa s kapacitou približne 60-tisíc divákov, ktorý bol v roku 1992 dejiskom otváracieho aj záverečného ceremoniálu OH v metropole Katalánska.

Mesto schválilo plány rekonštrukcie legendárneho „stánku“, ktorá sa začne ešte v tomto roku. Bude stáť 1,5 miliardy eur a zvýši kapacitu zo súčasných 99-tisíc na 110-tisíc miest.

Domáce stretnutia FC Barcelona sa budú hrať na Camp Nou aj v ročníku 2022/2023. Po ročnej prestávke by sa tam diváci mohli vrátiť v sezóne 2024/2025 s tým, že budú môcť zaplniť len polovicu hľadiska. Na nasledujúci ročník 2025/2026 je naplánované dokončenie rekonštrukcie, ktorá zahŕňa aj renováciu ostatných športovísk, múzea a obchodov v okolí štadióna.

Na spomenutom Olympijskom štadióne Lluísa Companysa hrával svoje domáce duely Espanyol Barcelona v rokoch 1997 až 2009. Jeho súčasťou je atletická dráha. Nachádza sa na kopci Montjuic, z ktorého je pekný výhľad na Stredozemné more. FC Barcelona zvažoval ako dočasnú náhradu za Camp Nou aj oveľa menší Štadión Johana Cruyffa ležiaci mimo mesta, ktorý slúži ako tréningová plocha.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FC Barcelona