Fantastická Vlhová v Sestriere po prvom kole viedla, nakoniec skončila v obrovskom slalome tretia

Petra Vlhová, obrovský slalom, Sestriere
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prvého kola obrovského slalomu v talianskom Sestriere (10. december 2022) Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 10. decembra 15:08

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová obsadila tretie miesto v sobotňajšom obrovskom slalome žien v talianskom Sestriere v rámci Svetového pohára 2022/2023.

Veľký boj

Po prvom kole viedla, no v 2. kole dosiahla až piaty najlepší čas a celkovo stratila 0,40 s na víťaznú Talianku Martu Bassinovú. Druhá skončila úradujúca olympijská víťazka v tejto disciplíne Švédka Sara Hectorová. Bassinová bola po 1. kola druhá s mankom 0,07 s na Vlhovú, po dvoch „obrákoch“ vedie v boji o malý krištáľový glóbus o 40 bodov pred Hectorovou.

„Pódium chutí bronzovo. Dnes to bol veľký boj. Snažila som sa v 2. kole urobiť maximum, ale Marta aj Sara boli rýchlejšie. Opäť máme pódium, aj keď po prvom kole to mrzí, lebo vždy chcem zvíťaziť. Snažila som sa urobiť to, čo mi povedali tréneri. Vedela som, že trať je veľmi rozbitá a snažila som sa ísť čisto, nad bránou,“ povedala Vlhová po 2. kole v priamom prenose JOJ Šport.

Obe kolá boli dlhé

S podmienkami nebola veľmi spokojná, no verí, že v nedeľňajšom slalome to bude lepšie. „Uvidíme, či to bude pre mňa. Videla som, že štart bude trochu vyššie a bude to náročnejšie. Dnes som zo seba vydala strašne veľa síl, lebo obe kolá boli dlhé. V slalome to tiež bude boj, ale budem bojovať. Organizátori musia s tou traťou niečo urobiť, lebo ak budú zajtra takéto podmienky, bude to na hrane férovosti. Dúfam, že budú pracovať celé poobedie aj v noci a trať bude oveľa lepšia,“ dodala Vlhová, ktorá zaznamenala svoje 60. pódiové umiestnenie v SP v kariére.

Petra Vlhová, obrovský slalom, Sestriere
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prvého kola obrovského slalomu v talianskom Sestriere (10. december 2022) Foto: SITA/AP.

V úvodnom „obráku“ sezóny v americkom Killingtone skončila Vlhová štvrtá. V Sestriere sa už tešila z víťazstva v obrovskom slalome v januári 2020, vtedy spolu so Slovenkou skončila na delenom prvom mieste Talianka Federica Brignoneová a tretia Američanka Mikaela Shiffrinová stratila len jednu stotinu sekundy.

V nedeľu sa Vlhová a jej súperky predstavia v slalome, prvé kolo sa začína o 10.30 h a druhé o tri hodiny neskôr. Olympijská víťazka zo ZOH 2022 v Pekingu zaznamenala v doterajších troch slalomoch sezóny dve tretie miesta vo fínskom Levi a štvrté v Killingtone.

Petra Vlhová bude pokračovať na ceste za obhajobou malého krištáľového glóbusu za slalom v rakúskom Semmeringu (29.12.), chorvátskom Záhrebe (4. a 5. januára 2023), rakúskom Flachau (10.1.), českom Špindlerovom Mlyne (29.1.), švédskom Aare (11.3.) a vo finále SP v andorrskom Soldeu (18.3.). Sezónu 2022/2023 vo februári preruší svetový šampionát vo Francúzsku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Federica BrignoneováMarta BassinováMikaela ShiffrinováPetra VlhováTessa Worleyová