Facebook zmrazil Trumpovi účty na dva roky, exprezident to považuje za urážku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Donald Trump
Bývalý americký prezident Donald Trump. Foto: archívne, SITA/AP

Americká sociálna sieť Facebook na dva roky zmrazila účty bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Dôvodom je to, že podnecoval k násiliu pred nepokojmi v Kapitole 6. januára tohto roka, pri ktorých došlo aj k úmrtiam.

Nemôže zverejňovať nový materiál

V roku 2023 po uplynutí obdobia pozastavenia Trumpovej prítomnosti na sociálnej sieti Facebook posúdi, či „riziká pre bezpečnosť verejnosti“ zo strany Trumpa sa zmenšili, napísal na svojom blogu Nick Clegg viceprezident spoločnosti pre globálne záležitosti a komunikáciu.

Pozastavenie Trumpovej prítomnosti na Facebooku znamená, že jeho účty sú v podstate zmrazené. Ostatní účastníci sociálnej siete môžu čítať a komentovať jeho minulé posty, ale Trump nemôže zverejňovať nový materiál. Na rozdiel od toho mikroblogovacia sieť Twitter Trumpa zo svojich služieb vylúčila natrvalo a nezostali na nej nijaké stopy jeho účtu.

Chce sa opäť uchádzať o funkciu prezidenta

Bývalý americký prezident Trump označil rozhodnutie Facebooku o pozastavení jeho prítomnosti v sieti za „urážku“. „Nemalo by sa dovoliť, aby im takáto cenzúra a umlčiavanie prešlo a nakoniec zvíťazíme. Naša krajina už nemôže znášať toto zneužívanie,“ uviedol Trump v tlačovej správe.

Trump tvrdí, že v roku 2024 sa bude opäť uchádzať o funkciu prezidenta. Jeho poradcovia hovoria, že pracuje na vytvorení svojho vlastného sociálneho média.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Donald Trump
Firmy a inštitúcie Facebook