Facebook dokončuje plány na uvedenie vlastnej kryptomeny, zatiaľ ju nazýva GlobalCoin

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Facebook
Foto: ilustračné, SITA/AP

BRATISLAVA 24. mája (WebNoviny.sk) – Americká spoločnosť Facebook, ktorá prevádzkuje rovnomennú sociálnu sieť, finalizuje plány na vytvorenie vlastnej kryptomeny v budúcom roku.

Facebook plánuje zriadiť digitálny platobný systém v zhruba desiatke krajín v prvom kvartáli 2020. Svoju kryptomenu, ktorú interne nazýva GlobalCoin, chce internetový gigant začať testovať pred koncom tohto roka. Informuje o tom portál bbc.com.

Očakáva sa, že podrobnejšie plány Facebook načrtne v lete a už o tom diskutoval s guvernérom Bank of England Markom Carneyom. Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg sa s Carneyom stretol minulý mesiac, hovorili o príležitostiach a rizikách spojených s uvedením kryptomeny.

Facebook zároveň žiadal rady v oblasti prevádzkových a regulačných otázok od predstaviteľov amerického ministerstva financií. Firma okrem toho rokuje so spoločnosťami podnikajúcimi v transfere peňazí, vrátane firmy Western Union, keďže hľadá lacnejšie a rýchlejšie spôsoby posielania a prijímania peňazí pre ľudí bez bankového účtu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mark Zuckerberg
Firmy a inštitúcie Facebook