Exminister Mikloš „zotrel“ Fica, pripomenul mu vulgárneho Počiatka a jeho prešľapy

Ivan Mikloš
Exmister financií Ivan Mikloš. Foto: archívne, SITA/Robert Tappert

Hoci predseda strany Smer-SD Robert Fico nepovažuje Igora Matoviča (OĽaNO) za vhodného kandidáta na funkciu ministra financií, bývalý šéf rezortu financií Ivan Mikloš z čias Dzurindovej vlády upozornil na viaceré „prešľapy“ Jána Počiatka. Ten odišiel z politiky po parlamentných voľbách v roku 2016 a taktiež svojho času zastával funkciu ministra financií za stranu Smer-SD.

Rozhovor Počiatka s Trnkom

V roku 2019 sa na verejnosť dostalo video, na ktorom sa Počiatek rozpráva s vtedajším generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom o kauze Lemikon, pri ktorej rozhodnutím Počiatka prišlo Slovensko podľa súdu o milióny eur. Počiatek priznal, že ho v tejto súvislosti vypočula aj polícia.

„Tak som sa dozvedel, že Robert Fico sa chystá písať list európskym ministrom financií o tom, aký je Matovič nehodný a nevhodný na funkciu ministra financií. Nuž, rád by som Ficovi pripomenul, že on nominoval na túto funkciu istého Jána Počiatka, ktorý ju potom aj štyri roky vo Ficovej vláde vykonával,“ uviedol Mikloš na sociálnej sieti.

Fico chce posielať list o Matovičovi

A akým spôsobom, o tom najlepšie podľa neho svedčí spomínané video. Okrem toho vo videu Počiatek popisuje, aký „kvalifikovaný“ bol pre túto funkciu a ako ju vykonával. „Napríklad práve v tom Bruseli, kde ide Fico písať,“ skonštatoval Mikloš.

Ak prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje Igora Matoviča za ministra financií, strana Smer-SD plánuje poslať list všetkým šéfom rezortov financií v Európskej únii. Osobitne ho podľa Roberta Fica pošlú ministrom financií eurozóny. V liste budú podľa neho informovať o tom, čo sa na Slovensku deje.

Ivan Mikloš, status
Status exministra Ivana Mikloša. Reprofoto: www.facebook.com.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan MiklošJán PočiatekRobert Fico
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SR