Európska liga pozná žreb miniturnaja v Nemecku, o trofej zabojujú aj Škriniar so Škrtelom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Europska liga
Foto: ilustračné, SITA/AP

Vo štvrťfinále záverečného miniturnaja futbalovej Európskej ligy 2019/2020 v Nemecku môže taliansky Inter Miláno so slovenským obrancom Milanom Škriniarom nastúpiť proti postupujúcemu z osemfinálovej dvojice Glasgow Rangers (Škót.) – Bayer Leverkusen (Nem.).

Škrtel môže naraziť na Manchester United

Ešte predtým však na Talianov čaká osemfinálový zápas proti španielskemu Getafe CF. Piatkový popoludňajší žreb vo švajčiarskom Nyone rozhodol aj o tom, že turecký klub Istanbul Basaksehir s niekdajším kapitánom reprezentácie SR Martinom Škrtelom v prípade úspešnej odvety s dánskym FC Kodaň nastúpi vo štvrťfinále proti postupujúcemu z dvojice LASK Linz (Rak.) – Manchester United (Angl.).

Vo štvrťfinále proti sebe nastúpia tiež postupujúce tímy z osemfinálových dvojíc VfL Wolfsburg (Nem.) – Šachtar Doneck (Ukr.) a Eintracht Frankfurt (Nem.) – FC Bazilej (Švaj.) či Olympiakos Pireus (Gréc.) alebo Wolverhampton Wanderers (Ang.) proti FC Sevilla (Šp.) alebo AS Rím (Tal.).

Žreb rozhodol aj o zložení semifinálových dvojíc. V boji o finále proti sebe nastúpia víťazi štvrtého a druhého štvrťfinále, druhé semifinále obstarajú postupujúce tímy z tretieho a prvého štvrťfinále. Vo finále bude domácim tímom postupujúci z prvého semifinále.

Časť osemfinále rozhodne iba jeden zápas

V EL je potrebné odohrať šesť odvetných zápasov osemfinále, stane sa tak 5. a 6. augusta a domácimi tímami budú Manchester United, Bayer Leverkusen, Šachťar Doneck, Wolverhampton, FC Bazilej a FC Kodaň. Zostávajúce dve dvojice Inter Miláno (Tal.) – Getafe CF (Šp.) a FC Sevilla (Šp.) – AS Rím (Tal.) nemajú za sebou ani prvý osemfinálový zápas, keďže v marci ho už vzhľadom na šírenie koronavírusu nestihli odohrať. V týchto dvoch prípadoch UEFA rozhodla tak, že pre krátkosť času sa bude hrať len jeden zápas o postup na neutrálnej pôde v Nemecku 5. alebo 6. augusta.

Záverečný turnaj najlepšej osmičky tímov o šampióna Európskej ligy sa uskutoční v dňoch 10. – 21. augusta v Nemecku bez prítomnosti divákov. Štvrťfinálové duely 10.-11. augusta privítajú Kolín nad Rýnom, Duisburg, Düsseldorf a Gelsenkirchen. Semifinále príde na rad 16. a 17. augusta a finále 21. augusta v Kolíne nad Rýnom.

Európska liga 2019/2020 – osemfinále:

Istanbul Basaksehir (Tur., Martin Škrtel) – FC Kodaň (Dán.), prvý zápas: 1:0, odveta je na programe 5. alebo 6. augusta v Kodani
Olympiakos Pireus (Gréc.) – Wolverhampton Wanderers (Ang.), prvý zápas: 1:1, odveta 5. alebo 6. augusta vo Wolverhamptone
Glasgow Rangers (Škót.) – Bayer Leverkusen (Nem.), prvý zápas: 1:3, odveta 5. alebo 6. augusta v Leverkusene
VfL Wolfsburg (Nem.) – Šachtar Doneck (Ukr.), prvý zápas: 1:2, odveta 5. alebo 6. augusta v Charkove
Inter Miláno (Tal., Milan Škriniar) – Getafe CF (Šp.) – hrať sa bude len jeden duel 5. alebo 6. augusta v Nemecku (Kolín nad Rýnom, Duisburg, Düsseldorf alebo Gelsenkirchen)
FC Sevilla (Šp.) – AS Rím (Tal.) – hrať sa bude len jeden duel 5. alebo 6. augusta v Nemecku (Kolín nad Rýnom, Duisburg, Düsseldorf alebo Gelsenkirchen)
Eintracht Frankfurt (Nem.) – FC Bazilej (Švaj.), prvý zápas: 0:3, odveta 5. alebo 6. augusta v Bazileji
LASK Linz (Rak.) – Manchester United (Angl.), prvý zápas: 0:5, odveta 5. alebo 6. augusta v Manchestri

žreb štvrťfinále:

VfL Wolfsburg (Nem.)/Šachtar Doneck (Ukr.) – Eintracht Frankfurt (Nem.)/FC Bazilej (Švaj.)
LASK Linz (Rak.)/Manchester United (Angl.) – Istanbul Basaksehir (Tur.)/FC Kodaň (Dán.)
Inter Miláno (Tal.)/Getafe CF (Šp.) – Glasgow Rangers (Škót.)/Bayer Leverkusen (Nem.)
Olympiakos Pireus (Gréc.)/Wolverhampton Wanderers (Ang.) – FC Sevilla (Šp.)/AS Rím (Tal.)

žreb semifinále:

Olympiakos Pireus (Gréc.)/Wolverhampton Wanderers (Ang.)/FC Sevilla (Šp.)/AS Rím (Tal.) – LASK Linz (Rak.)/Manchester United (Angl.)/Istanbul Basaksehir (Tur.)/FC Kodaň (Dán.)
Inter Miláno (Tal.)/Getafe CF (Šp.)/Glasgow Rangers (Škót.)/Bayer Leverkusen (Nem.) – VfL Wolfsburg (Nem.)/Šachtar Doneck (Ukr.)/Eintracht Frankfurt (Nem.)/FC Bazilej (Švaj.)

žreb finále:

Olympiakos Pireus (Gréc.)/Wolverhampton Wanderers (Ang.)/FC Sevilla (Šp.)/AS Rím (Tal.)/LASK Linz (Rak.)/Manchester United (Angl.)/Istanbul Basaksehir (Tur.)/FC Kodaň (Dán.) – Inter Miláno (Tal.)/Getafe CF (Šp.)/Glasgow Rangers (Škót.)/Bayer Leverkusen (Nem.)/VfL Wolfsburg (Nem.)/Šachtar Doneck (Ukr.)/Eintracht Frankfurt (Nem.)/FC Bazilej (Švaj.)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Martin ŠkrtelMilan Škriniar