En Primeur už aj na Slovensku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
En Primeur víno Elesko
En Primeur víno Elesko

BRATISLAVA 4. apríla (WBN/PR) – Spoločnosť ELESKO a.s. sa na Slovensku stáva priekopníkom v spôsobe predaja vín formou En Primeur. Môžete sa stať prvými majiteľmi vína Sauvignon, Viognier a Dunaj z našej panenskej úrody 2010.

Táto forma predaja má svoj pôvod a približne 200-ročnú históriu vo francúzskom meste Bordeaux. Pod francúzskym názvom En Primeur sa skrýva jedinečná možnosť kúpiť si vybrané víno ešte pred jeho nafľašovaním. Výhodou En Primeur je kúpa vybraných vín za výrazne nižšiu cenu, ako budú stáť po ich oficiálnom uvedení na trh.

Naše En Primeur vína:

Sauvignon ELESKO

Vo vinárstve Elesko máme vysadených až päť typov klonov odrody Sauvignon. Vybrané klony pochádzajú z Rakúska, Talianska a Francúzska. Našim hlavným technológom je Nigel Davies, ktorý súčasne ako technológ spolupracuje aj s novozélandským vinárstvom Sileni a je naslovovzatým odborníkom na odrodu Sauvignon. Práve jeho skúsenosti z vinárstiev Babich a Villa Maria zaručujú kvalitu a výnimočnosť tohto vína na Slovensku. Výsledkom je výnimočné víno Sauvignon, ktoré má výrazne osviežujúci až novosvetský charakter so sviežim herbálnym nádychom alebo Sauvignon, ktorý má výraznejší charakter s peknou arómou po vinohradníckej broskyni, čo je charakteristické pre európsky kontinent.

Viognier ELESKO

A vo výnimočných vínach pokračujeme ďalej. Ako jediní na Slovensku sa môžeme pochváliť výsadbou odrody Viognier. Svoj pôvod má vo Francúzsku, v regióne údolia rieky Rhôny. Dnes však jej pestovanie na juhu Francúzska ustupuje a presúva sa skôr do severnejších vinohradníckych oblastí, kde vďaka klimatickým podmienkam nachádzame vo víne vyšší obsah kyselín. Práve preto vidíme v tejto odrode potenciál i na Slovensku. Aromatika vína je veľmi podobná práve odrode Sauvignon, ale to iba v prípade, ak je dorobené reduktívnou metódou. My sme však toto víno nechali vyzrievať vo veľkých dubových sudoch s objemom 5000 litrov, teda oxidatívnou metódou. Výsledkom je veľmi pekné a bohaté víno, s príjemnou arómou po exotickom ovocí a krásnou medovo-korenistou chuťou.

Dunaj ELESKO

Tento slovenský červený „novošľachtenec“ je v slovenských vinohradoch na vzostupe právom. Jeho charakter je veľmi príjemný a uhladený s nevtieravou vôňou po lesnom ovocí, výnimočným ho však robí jeho markantný nádych po káve a čokoláde. V mladom Dunaji, ak vyzrieva vo veľkých dubových sudoch, cítiť mliečnu čokoládu prechádzajúcu do kakaa.

Ak mu doprajeme vyzrievanie v barikových sudoch, tak v ňom pocítime elegantnú stopu horkej čokolády. Táto rýdzo slovenská odroda vznikla krížením troch odrôd – Mouscat Bouchet, Svätovavrinecké a Modrý Portugal. S našou výsadbou približne 10 hektárov patríme k jeho najväčším pestovateľom na Slovensku.

Využite jedinečnú príležitosť kúpiť si víno ELESKO ešte pred jeho nafľašovaním! Fľaša odrodových vín Sauvignon, Viognier, Dunaj je teraz pre vás len za 6,58 EUR bez DPH! Oproti pôvodnej cene tak ušetríte až 20%! Minimálny odber je 60 fliaš, ktoré si môžete aj ľubovoľne nakombinovať z našej ponuky En Primeur. Môžete sa tak stať prvými majiteľmi vín Sauvignon, Viognier a Dunaj z našej panenskej úrody.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať