Duel medzi Slovanom a Žilinou bude na Pasienkoch, národný štadión uvedú do prevádzky neskôr

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Národný futbalový štadión: Kontrolný deň na stavenisku
Pohľad na stavenisko Národného futbalového štadióna (NFŠ) na Tehelnom poli v Bratislave. Bratislava, 28. marec 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 1. decembra (WebNoviny.sk) – Budúcotýždňový sobotňajší zápas záverečného kola jesennej časti futbalovej Fortuna ligy 2018/2019 medzi Slovanom Bratislava a MŠK Žilina sa uskutoční na Pasienkoch. Znamená to, že nový štadión na Tehelnom poli spustia do prevádzky až na budúci rok v marci. Referoval o tom denník Šport.

Pred niekoľkými týždňami existovala šanca, že by sa spomenutý duel 18. kola FL mohol hrať na Národnom futbalovom štadióne. Záležalo však na dotiahnutí potrebných povoľovacích konaní. Slovan by tak prvý súťažný duel na novom štadióne mohol absolvovať 2. marca 2019 proti majstrovskému Spartaku Trnava.

„Dostali sme informáciu od zástupcov Slovana, že dejiskom duelu bude štadión na Pasienkoch. Komunikovali sme s nimi aj o možnej zmene dejiska na nový štadión, ale k zmene už nepríde. Zmeniť miesto konania alebo termín zápasu nie je veľký problém, musí sa to však vykonať v dostatočnom predstihu, aby jeho usporiadateľ stihol zabezpečiť dostatočný počet ľudí a všetko potrebné na plynulý priebeh zápasu,“ povedal pre Šport výkonný riaditeľ Únie ligových klubov Michal Mertinyák.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava