Dúbravka otvára dočasné denné centrum pre deti z Ukrajiny

Docasnedc.jpg
Foto: Bratislava-Dúbravka

Socializovať a učiť deti v bezpečnom podnetnom prostredí, spoznávať mestskú časť i náš jazyk a zároveň dať časový priestor ukrajinským matkám na prácu či jej hľadanie. S takým cieľom otvára mestská časť Bratislava-Dúbravka dočasné denné centrum pre deti z Ukrajiny od 3 – 6 rokov. Pomôcť má ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou, rodičom malých detí má dať čas na vybavovanie na úradoch, hľadanie práce či učenie sa slovenčiny.

Dočasné denné centrum funguje  od pondelka 4. apríla v priestoroch na Sekurisovej ulici v objekte miestnej knižnice, kde v minulosti pôsobilo súkromné zariadenie pre malé deti.

Docasnec.jpg
Foto: Bratislava-Dúbravka

Niekoľko rokov sú priestory prázdne, mestská časť ich teraz upravila pre potreby dočasného denného centra. Jeho kapacita je nateraz 11 detí. Mestská časť Bratislava-Dúbravka prijala pre centrum dve ukrajinské učiteľky, ktoré sa dohovoria aj po slovensky.

„Zámerne sme pre centrum vybrali priestory, ktoré kapacitou a rozmermi nespĺňajú podmienky pre vznik materskej školy,“ priblížil starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Docasne.jpg
Foto: Bratislava-Dúbravka

Centrum totiž nie je materskou školou. Materské školy v mestskej časti Bratislava-Dúbravka sú naplnené, preto sa mestská časť snaží poskytnúť pomoc ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou a usadili sa v Dúbravke.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom