Druhý ročník skimediacup priniesol opäť veľa zábavy

Bez názvu

BRATISLAVA 5. marca (WBN/PR) – Stredisko Malinô Brdo – Ružomberok s podtitulom Ski&Bike nájdete v dolnom Liptove na úpätí pohoria Veľká Fatra. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo, vzdialená od centra mesta iba 1 km. Z Hrabova na Malinô Brdo vás pohodlne vyvezie moderná 1770 m dlhá 8-miestna kabínová lanovka, ktorá za hodinu prepraví 1500 osôb. Priamo v centre strediska sa nachádza 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. V stredisku je k dispozícii 12 km zjazdových tratí, najdlhšia z nich meria až 3 900 m, prekoná výškový rozdiel 698 m a je jednou z najdlhšie umelo zasnežovaných zjazdoviek na Slovensku. Okolie Malina Brda ponúka výborné možnosti pre bežecké lyžovanie, turistiku a skialpinizmus.

Súťaž v obrovskom slalome, kde si ako v prvom ročníku zmerali sily reprezentanti rôznych spoločností a zástupcovia z médií mala na konci dňa svojich víťazov. V kategórii ženy sa na treťom mieste umiestnila Michaličová Zuzana – Nubium, druhé a prvé miesto si odniesli Adámková Laura a Koniarová Zuzana – Trendy Media. V kategórii muži na treťom mieste stál Štrkolec Miroslav – Ski profesional šport, druhé miesto patrilo Legerskému Jozefovi – Nubium a prvé miesto obsadil Tišťan Tibor – Šport 2000. Spoločná kategória družstvá mala taktiež svojich víťazov: tretie miesto Legersky Andrej, Mišiaková Kveta – Tauris, Legérsky Jozef, Michaličová Zuzana – Nubium, prvé miesto Adámková Laura, Koniarová Zuzana – Trendy Media.

Okrem obrovského slalomu si organizátori dali záležať na programe, ktorý účastníkov strediska sprevádzal počas celého dňa. Nezabudlo sa na nikoho a každý si prišiel na svoje. Návštevníci mali možnosť zapojiť sa do súťaže o snežnú frézu, ktorú do súťaže venovala spoločnosť AL-KO, kde výherca musel najrýchlejšie vyfrézovať okruh určený pre túto súťažnú disciplínu. Súťaž o snežnú frézu gradovala počas celého dňa, keďže časy súťažiacich boli s minimálnym rozdielom.

Druhý ročník skimediacup

Nezabudlo sa ani na detských návštevníkov, ktorí mali možnosť vyhrať mnoho atraktívnych cien. Fotenie s maskotom strediska a následné vyvolanie fotografií spoločnosťou Cewe Colors bude pre všetkých príjemnou spomienkou na skimediacup. Veľkým lákadlom pre návštevníkov tohto podujatia boli kapela Bruno Benneton, Juraj Zaujec a Martin Harich so svojimi kapelami.

Posledným účinkujúcim bola kapela Peter Bič Project, ktorá napriek tomu, že vystúpila ako posledná, bola tzv. čerešničkou na torte. Veľký nástup speváčky Dášky Kostovčík na pódium, malo úžasný úspech. Na svah Dášku dopravila helikoptéra /heliport liptov/, ktorá vyrazila dych, nie jednému účastníkovi. Ich veľký nástup však prekonalo vystúpenie, ktoré Peter Bič Project predviedli. Vypálili to tak, ako sme nato už zvyknutí a celé Malinô Brdo sa bavilo spolu s nimi.

Tím zebragroup bol pred zimou chránený oblečením vo firemných farbách od spoločnosti Exi sport.

Všetci návštevníci si mohli pochutnať na nových drinkoch sodastream a výborných klobáskach Tauris grilovaných na griloch Catler. Po celom svahu bol k dispozícií čaj značky Lipton, ktorý v tomto zimnom počasí padol všetkým veľmi vhod.

Celá akcia sa vydarila a my veríme, že návštevníci strediska Malinô Brdo sa môžu tešiť na ďalší ročník vydarenej akcie skimediacup, ktorá ako sme mali možnosť vidieť je z roka na rok lepšia. Dá sa povedať, že organizátori pri tejto akcii nezabudli naozaj na nikoho a nič.