Dortmund vstúpil do bundesligy hladkým víťazstvom

Bayern Mníchov - Borussia Dortmund
Hráči Borussie Dortmund oslavujú gól v sieti Bayernu Mníchov počas finále Ligy majstrov. Foto: SITA/AP

BERLÍN 10. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Borussie Dortmund vstúpili do nového ročníka bundesligy hladkým víťazstvom 4:0 na pôde Augsburgu.

Z prvého hetriku v novej sezóne sa tešila nová posila zo St. Étienne Pierre-Emerick Aubameyang. Zo slovenských futbalistov zasiahol do hry len Róbert Mak z Norimbergu.

V drese 1. FC odohral prvý polčas v Hoffenheime, po ktorom hostia prehrávali 0:1. Zápas sa napokon skončil remízou 2:2.

Karim Guéde pri prehre Freiburgu v Leverkusene 1:3 i Peter Pekarík pri výhre Herthy Berlín 6:1 nad Eintrachtom Frankfurt sedeli len na lavičke náhradníkov.

Rozprávkový úvod kariéry prežil v drese Borussie Dortmund futbalový útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Dvadsaťštyriročný reprezentant Gabonu strelil hneď v prvom zápase novej sezóny bundesligy hetrik a výrazne sa podieľal na výhre finalistu Ligy majstrov 2013 na ihrisku Augsburgu 4:0.

Obaja favoriti najvyššej nemeckej súťaže vstúpili do nového ročníka úspešne, už v piatok zdolal Bayern Mníchov doma Mönchengladbach 3:1.

Aubameyang prišiel do Dortmundu zo St. Étienne za 13 miliónov eur. V sobotu ho bolo na ihrisku v Augsburgu poriadne vidieť. „Bol neuveriteľne efektívny. Jeho výkon ma vôbec neprekvapil. Šokoval ma len fakt, že strelil toľko gólov. Má za sebou veľmi dobrý úvod v našom drese,“ chválil svojho zverenca tréner Borussie Jürgen Klopp. Aubameyang sa stal len šiestym hráčom v bundesligovej histórii, ktorý pri debute strelil hetrik.

Výsledky sobotňajších stretnutí 1. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

TSG 1899 Hoffenheim – 1. FC Norimberg 2:2 (1:0) – Róbert Mak (Norimberg) hral do 45. minúty

Góly: 35. Abraham, 51. Modeste – 54. Frantz, 57. Ginczek