Dokedy bude možné podať daňové priznanie 2019? Minister Heger spomenul presný termín

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Daňové priznanie
Foto: ilustračné, SITA/Peter Maďar

Termín podania daňových priznaní k dani z príjmov za minulý rok bude stanovený na koniec októbra. Avizuje to minister financií Eduard Heger.

Ako totiž uviedol po stredajšom rokovaní vlády, jeho rezort v septembri predloží do parlamentu novelu zákona „lex korona“, ktorou termín ukončenia mimoriadnej situácie pre účely podania daňových priznaní zafixujú na 30. septembra 2020. Daňové subjekty tak budú mať od tohto termínu na podanie daňových priznaní ešte mesiac.

„V tomto momente ešte stále analyzujeme, či k 31. októbru bude potrebné vykonať platbu, čiže zaplatiť, priznať daň. Toto rozhodnuté ešte nemáme,“ povedal v stredu po rokovaní vlády minister financií Eduard Heger.

Pôvodná pandemická legislatíva pritom odsunula povinnosť podania daňových priznaní k dani z príjmov za minulý rok naviazaním na ukončenie mimoriadnej situácie.

Hovorila o tom, že priznania sa musia podať a daň zaplatiť mesiac nasledujúci po ukončení mimoriadnej situácie. Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu a pokračujúcu mimoriadnu situáciu sa však podľa Hegera ministerstvo rozhodlo túto formuláciu zmeniť.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard Heger
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SR