Do finále EUHL postúpila Banská Bystrica, čeliť bude trenčianskym Gladiátorom

50_res 1.jpg
Foto: Tomáš Somr

Finálová dvojica aktuálneho ročníka Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) je známa. O Sekeráš Trophy zabojuje víťaz základnej časti a síce UMB Hockey team Banská Bystrica, jeho súperom bude obhajca trofeje Gladiators Trenčín. V poslednom kole play-off sa tak stretnú tímy, ktoré po základnej časti skončili na prvom a druhom mieste.

Práve toto ich umiestnenie im zaručilo automatický postup do semifinále. V ňom zverenci Braňa Jánoša, Gladiators Trenčín, narazili na UHT Sabers Oswiecim. Prvý vzájomný zápas patril poľskému tímu, no v sérii viac neuspel. Rovnako 3:1 vyhrali semifinálovú sériu hráči banskobystrického tímu, ktorí zdolali rumunskú Sapientiu U23.

51_res.jpg
Foto: Tomáš Somr

Finalisti, Trenčín a Banská Bystrica, narazili na seba v základnej časti dvakrát. Hneď v úvode sezóny porazila UMB Gladiátorov 7:3, naopak v predposlednom kole sa vo vzájomnom stretnutí viac darilo Trenčanom, keď zvíťazili 6:3. Z pohľadu Bystričanov išlo o ich jedinú prehru v základnej časti.

Konfrontácia týchto dvoch celkov bude znamenať reprízu finále spred 2 rokov, kedy sa o majstrovi EUHL rozhodlo až v predĺžení posledného možného zápasu. Kto sa bude zo Sekeráš Trophy tešiť tento rok, sa dozvieme v priebehu najbližších dní.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom