Djokovič verí v pekné privítanie od austrálskeho publika, negatívnu reakciu neočakáva ani riaditeľ Australian Open

Novak Djokovič
Novak Djokovič na Australian Open. Foto: SITA/AP

Srbský tenista Novak Djokovič sa vrátil do Austrálie, aby sa po dvoch rokoch predstavil na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open.

Tridsaťpäťročná bývalá svetová jednotka v utorok pricestovala do Adelaide, kde by mala v budúcom týždni hrať na miestnom podujatí Adelaide International. Austrálsky tenisový zväz (Tennis Australia) v stredu potvrdil návrat rodáka z Belehradu do krajiny.

Vyhostený z Austrálie

Djokoviča pred necelým rokom vyhostili z Austrálie pre nezrovnalosti s dokladmi o absencii očkovania proti ochoreniu COVID-19. Na Australian Open 2022 preto nemohol obhajovať singlový titul a pôvodne dostal aj zákaz vstupu do krajiny na tri roky. Tento zákaz mu úrady medzičasom zrušili a v Melbourne bude v januári 2023 (16. – 29.1.) bojovať o jubilejný desiaty titul na Australian Open.

„Novak je v Austrálii vítaný a znova bude patriť medzi hlavných favoritov na celkové víťazstvo na Australian Open,“ uviedol riaditeľ AO Craig Tiley, ktorý sa neobáva negatívnej odozvy publika na Srba: „Mám veľkú dôveru v austrálskych divákov, sú to slušní športoví priaznivci a najmä tí tenisoví. Milujú tento šport a chcú vidieť tých najlepších hráčov aj skvelé zápasy. Verím, že budú reagovať tak, ako sa patrí a s rešpektom.“

Verí v pekné privítanie

Novak Djokovič sa pokúsi opäť zvíťaziť na svojom obľúbenom podujatí a nedovoliť Španielovi Rafaelovi Nadalovi úspešnú obhajobu prvenstva.

„V ostatných rokoch som mal šťastie, že som mal v Austrálii dobrú formu. Veľmi rád tu hrávam. Dúfam, že po udalostiach zo začiatku tohto roka ma tam pekne privítajú a to mi pomôže k dobrým výkonom,“ povedal víťaz 21 grandslamových turnajov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Novak Djokovič