Davisov pohár je už po šiesty raz v rukách Španielov, Nadal sa na kurte natrápil

Rafael Nadal
Španielsky tenista Rafael Nadal počas zápasu Davisovho pohára, v ktorom zdolal Shapovalova 3:6, 6:7. Madrid, 24. november 2019. Foto: SITA/AP

Španielski tenisti sa stali víťazmi finálového turnaja Davisovho pohára 2019. Na domácej pôde v Madride zdolali v rozhodujúcim súboji Kanaďanov 2:0 na zápasy a získali šiestu trofej z tradičnej súťaže reprezentačných tímov. V aréne Caja Mágica rozhodli o triumfe už vo dvojhrách, keď im zabezpečili dva body Roberto Bautista-Agut a Rafael Nadal.

Nadal sa na kurte natrápil

Španieli prešli celým turnajom bez jedinej prehry. Zvládli oba duely v základnej skupine a ďalšie tri vo vyraďovacej fáze. V nedeľu poslali domáci hráči do úvodnej dvojhry Bautistu-Aguta, ktorý si poradil s mladíkom Félixom Augerom-Aliassimom za necelé dve hodiny 7:6 (3), 6:3.

Ďalší talent svetového tenistu Denis Shapovalov stál následne pred prakticky neriešiteľnou úlohou – zdolať svetovú jednotku Nadala. Domáci miláčik síce potvrdil úlohu favorita a zvíťazil 6:3, 7:6 (7), ale na kurte sa natrápil. Odpor menej skúseného súpera zlomil taktiež za necelé dve hodiny a s celým tímom oslavoval.

Nový herný formát

O víťazovi Davisovho pohára sa v tomto roku premiérovo rozhodovalo v novom hernom formáte. Na finálovom turnaji hranom v jednom meste v priebehu jedného týždňa sa predstavilo 18 tímov rozdelených do šiestich trojčlenných skupín, z ktorých najlepšia osmička smerovala do vyraďovacej časti.

Španielski tenisti využili výhodu domáceho prostredia a nadviazali na úspechy z rokov 2000, 2004, 2008, 2009 a 2011. Kanaďania boli vo finále prvýkrát v 119-ročnej histórii podujatia.

Davisov pohár 2019

  • finálový turnaj – Madrid (Šp.) – finále:

Kanada – Španielsko 0:2
Félix Auger-Aliassime – Roberto Bautista-Agut 6:7 (3), 3:6
Denis Shapovalov – Rafael Nadal 3:6, 6:7 (7)
Vasek Pospisil, Denis Shapovalov – Feliciano López, Marcel Granollers-Pujol – štvorhra sa za rozhodnutého stavu nehrala

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denis ShapovalovFeliciano LópezFelix Auger-AliassimeMarcel Granollers-PujolRafael NadalRoberto Bautista-AgutVasek Pospisil