Daily Mail rozbúril futbalové vody, kritizuje aj hamšíkovcov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Marek Hamšík
Marek Hamšík Foto: SITA/AP

LONDÝN 13. apríla (WebNoviny.sk) – Britský denník Daily Mail opäť trochu rozbúril futbalové vody, tentoraz sa zameral na klubové znaky a vybral desať najhorších, pričom na zozname nechýbajú ani známe značky. Kritike sa nevyhli SSC Neapol so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom, Zenit Petrohrad, Hamburg a ani VfL Wolfsburg.

Svojho zástupcu má aj Česko v podobe pražského Bohemians 1905, námet na diskusiu v šatni tak majú aj Slováci v jeho kádri Peter Čögley a Matúš Mikuš. Tvorcom rebríčka sa nepozdáva klokan ako hlavný prvok loga pre klub zo Strednej Európy. Tento zástupca zvieracej ríše prenikol do klubového znaku po úspešnom turné pražského AFK Vršovice v Austrálii v dvadsiatych rokoch minulého storočia, píše Daily Mail.

Hamšíkov Neapol zmenil svoje logo v roku 2006, tvorí ho písmeno N na modrom podklade v modrom kruhu, podľa britského periodika je znak príliš minimalistický. „Kde je rok založenia klubu alebo aspoň krátke motto?“ pýtajú sa autori zoznamu.

Najhoršie hodnotenie dostal zástupca nemeckej I. bundesligy Hamburg, v ktorého znaku absentujú akékoľvek písmená aj čísla, tvorí ho len čierny a biely diamant na modrom podklade. „Je to zrejme to najhoršie, logo Hamburgu by nevyhnutne potrebovalo nový dizajn,“ konštatuje Daily Mail.

Ruský Zenit Petrohrad zareagoval na kritiku svojsky prostredníctvom twitteru. „Tu je našich desať najhorších novinových znakov v histórii,“ poznamenal a pridal desať identických obrázkov loga Daily Mail.

Na zozname nepodarkov sa ocitli aj New York Red Bulls z USA, austrálsky Melbourne Victory, argentínsky Newell’s Old Boys, Pacos de Ferreira z Portugalska a francúzsky FC Valenciennes, v ktorom v minulosti pôsobil niekdajší slovenský reprezentant Filip Šebo.

Desať klubov s najhoršími logami podľa Daily Mail:

SSC Neapol (Tal.), Melbourne Victory (Aus.), Hamburg (Nem.), New York Red Bulls (USA), Zenit Petrohrad (Rus.), Bohemians 1905 (ČR), VfL Wolfsburg (Nem.), FC Valenciennes (Fr.), Newell’s Old Boys (Arg.), Pacos de Ferreira (Portug.)

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Filip Šebo
Firmy a inštitúcie WBN