CSKA vyhral v Magnitogorsku a vo finálovej sérii opäť vedie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Slovan hral tretí zápas play off proti CSKA na domácom ľade

MOSKVA 11. apríla (WebNoviny.sk) – Hráči CSKA Moskva zvíťazili v pondelňajšom treťom zápase finálovej série play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) o Gagarinov pohár na ľade Metallurgu Magnitogorsk 3:2 po predĺžení.

Napokon nedoplatili na to, že po priebežnom obrate z 0:1 na 2:1 nechali Jana Kovářa 17 sekúnd pred treťou sirénou vynútiť pre domácich pokračovanie. Na sklonku 79. min v presilovke rozhodol Stéphane Da Costa svojím druhým gólom v tomto dueli. „Vojaci“ z metropoly sa v sérii hranej na štyri víťazstvá ujali vedenia 2:1.

V sobotu na vlastnom ľade prehrali 1:2, hoci priebežne mali mierny náskok 1:0. Vo štvrtok sa na úvod bojov presadili pred vlastnými fanúšikmi 5:1. Štvrtý zápas sa v Magnitogorsku uskutoční v stredu 13. apríla znova od 16.00 h SELČ, piaty bude v Moskve v piatok 15. apríla od 18.30 h SELČ.

Výsledok pondelňajšieho tretieho finále play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) – hrá sa na štyri víťazstvá:
Metallurg Magnitogorsk – CSKA Moskva 2:3 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1) – stav série: 1:2

Góly: 37. Zaripov (Ch. Lee, Moziakin), 60. Jan Kovář (A. Siomin, Zaripov) – 50. S. Da Costa (N. Zajcev), 52. N. Zajcev (Telegin, A. Radulov), 79. S. Da Costa

Vylúčení: 9:10 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Buturlin, Gofman – Sirotkin, Metaľnikov, 7700 divákov

Zostavy:

Magnitogorsk: Košečkin – Biriukov, Antipin, Ch. Lee, Bereglazov, Batyršin, Tereščenko, Chabarov – Moziakin, Jan Kovář, Zaripov – Kosov, Osala, Wolski – Potechin, Filippi, A. Siomin – Platonov, Kaletnik, Timkin – Železkov

CSKA Moskva: Sorokin – N. Zajcev, D. Denisov, Pivackin, A. Kutuzov, Panin, A. Sergejev, Ožiganov – Telegin, S. Da Costa, A. Radulov – Pihlström, Andronov, Žarkov – S. Hjalmarsson, Juňkov, I. Makarov – Košelev, Stoľarov, K. Petrov – Mamin