Colníci si pomýlili Red Hot Chili Peppers s Metallicou

Red Hot Chili Peppers
Red Hot Chili Peppers Foto: facebook.com

BRATISLAVA 11. júla (WebNovinys) – Colníci na letisku v Bielorusku si pomýlili členov americkej rockovej kapely Red Hot Chili Peppers s Metallicou a následne od nich chceli, aby im podpísali fotografie a iné spomienkové predmety tejto formácie. Na sociálnej sieti Facebook to prezradil basgitarista Flea, ktorý taktiež zverejnil fotografiu, ako podpisuje spomínané predmety.

„Zavolali si nás do kancelárie colnej správy na letisku v Bielorusku a požiadali nás, aby sme podpísali cédečká a fotky Metallicy. Snažili sme sa im vysvetliť, že nie sme Metallica, ale oni aj napriek tomu trvali na tom, aby sme ich podpísali. Oni majú v rukách moc. Raz som síce hral s Metallicou a mám ich rád, ale nie som žiaden Robert Trujillo (basgitarista kapely Metallica, pozn. SITA),“ napísal k fotke Flea. Red Hot Chili Peppers sú momentálne na turné k novému albumu The Getaway (2016), v rámci ktorého sa predstavia aj 1. a 2. septembra v Budapešti, 4. septembra v Prahe a 21. novembra vo Viedni.

Skupina Red Hot Chili Peppers

vznikla v roku 1983 v Los Angeles a v súčasnosti v nej pôsobia aj Anthony Kiedis (spev), Chad Smith (bicie) a Josh Klinghoffer (gitara a klávesy). Debutovali v roku 1984 eponymným albumom, po ktorom nasledovali nahrávky Freaky Styley (1985), The Uplift Mofo Party Plan (1987) a Mother’s Milk (1989). Známejšími sa však stali až v roku 1991 po vydaní štúdiovky Blood Sugar Sex Magik.

Odvtedy vydali ďalších šesť albumov – One Hot Minute (1995), Californication (1999), By The Way (2002), Stadium Arcadium (2006), I’m With You (2011) a spomínanú novinku The Getaway. Medzi ich najväčšie hity patria skladby Under The Bridge, Scar Tissue, Californication, Otherside, By The Way, Dani California, Can’t Stop či Give It Away. Na konte majú šesť cien Grammy či jednu BRIT Award. V roku 2012 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Red Hot Chili Peppers