Chárov Boston postúpil po skvelom obrate, ďalej aj Rangers

Chara
Zdeno Chára z Bostonu (vľavo) sa teší s Patriceom Bergeronom z víťazstva nad Torontom Foto: SITA/AP

BOSTON 14. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Bostonu a New Yorku Rangers skompletizovali osmičku účastníkov konferenčných semifinále v zámorskej NHL, keď vyhrali pondelkové rozhodujúce siedme zápasy.

Boston po veľkom obrate zdolal Toronto 5:4 po predĺžení a v 2. kole play-off naň čakajú jazdci z New Yorku, ktorí vyhrali vo Washingtone hladko 5:0.

Bruins prehrávali v polovici tretej tretiny s Torontom 1:4, potom predviedli skvelý finiš s víťazným gólom Patricea Bergerona v predĺžení.

Ten istý hráč pritom zariadil pre „medvede“ vyrovnanie presným zásahom 51 sekúnd pred treťou sirénou. Hráči Bostonu vyzerali najmä v prvej polovici súboja unavene.

Z Toronta pricestovali po nedeľňajšom súboji pre poruchu lietadla s veľkým meškaním a veľká časť súboja im vôbec nevyšla. Zvládli však dôležité chvíle, keď ešte necelé dve minúty pred koncom to bolo 2:4.

Gól na 3:4 pripravil pre Milana Lucica slovenský obranca Zdeno Chára, ktorý v zápase odohral takmer 36 minút. „Bol to jeden zo šialených duelov, ktorých som bol súčasťou. V závere sme našli recept na súpera, no takto sme mali hrať celý duel,“ poznamenal po súboji jeho hrdina Patrice Bergeron.

Podľa zámorských štatistikov sú Bruins prvým tímom v NHL v histórii, ktorý v play-off v rozhodujúcom siedmom zápase série prehrával v záverečnej tretine o tri góly, no napokon triumfoval.

Program 2. kola play-off zámorskej hokejovej NHL

O postupujúcich tímoch do finále konferencií v play-off zámorskej hokejovej NHL sa rozhodne najneskôr v stredu 29. mája. Vtedy sú na programe prípadné siedme zápasy dvoch sérií 2. kola vyraďovacej časti, ktoré sa začne už v utorok 14. apríla. Program bojov v play-off predstavili v utorok po skompletizovaní osmičky družstiev, pre ktoré sa sezóna 2012/2013 ešte neskončila.

Východná konferencia:

Pittsburgh Penguins (1.) – Ottawa Senators (7.)

Termíny: 14., 17., 19., 22., prípadne 24., 26. a 28. mája

Boston Bruins (4.) – New York Rangers (6.)

Termíny: 16., 19., 21., 23., prípadne 25., 27. a 29. mája

Západná konferencia:

Chicago Blackhawks (1.) – Detroit Red Wings (7.)

Termíny: 15., 18., 20., 23., prípadne 25., 27. a 29. mája

Los Angeles Kings (5.) – San Jose Sharks (6.)

Termíny: 14., 16., 18., 21., prípadne 23., 26. a 28. mája

V predchádzajúcich šiestich stretnutiach série medzi Rangers a Washingtonom vyhrávalo vždy domáce mužstvo a hrali sa vyrovnané súboje.

V pondelok však tím z Mannhatanu v americkej metropole jasne dominoval. Hráči Capitals už v druhom súboji po sebe nedokázali prekonať švédskeho brankára Henrika Lundqvista, ktorý vychytal ôsmy shutout kariéry v play-off.

Naposledy nuly v šiestom a siedmom zápase série vyraďovacích bojov dosiahol Dominik Hašek v roku 2002 v drese Detroitu.

„Henrik Lundqvist v našej bránke je jasne a stručne povedané kľúčovým faktorom postupu súpera do 2. kola play-off,“ povedal po stretnutí útočník Washingtonu Troy Brouwer.

Výkony svojho gólmana vyzdvihol aj kouč Rangers John Tortorella: „Bol výborný, ale ďalším dôležitým atribútom bola naša tímová hra. Musím pochváliť kolektívny výkon, pretože korčuliari pred bránkou odviedli kus dobrej práce.“ Alexander Ovečkin, megahviezda Capitals aj celej profiligy, takisto pochválil švédskeho gólmana. „Odviedol neuveriteľnú prácu a ukázal znamenité zákroky,“ zneli slová ruského útočníka.

Výsledky pondelkových stretnutí 2. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (hralo sa na 4 víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Štvrťfinále:

Washington – New York Rangers 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) – konečný stav série: 3:4, Rangers postúpili do 2. kola

Góly: 14. Asham (Kreider), 24. Pyatt (Dorsett, Eminger), 26. Del Zotto (Brassard, Rick Nash), 41. Callahan, 47. Zuccarello (Brassard, Eminger)

Boston – Toronto 5:4 po predĺžení (1:1, 0:1, 3:2 – 1:0) – konečný stav série: 4:3, Boston postúpil do 2. kola

Góly: 6. Bartkowski, 50. Horton (Lucic, Krejčí), 59. Lucic (CHÁRA, P. Bergeron), 60. P. Bergeron (Krejčí, Jágr), 67. P. Bergeron (Seguin, Marchand) – 10. Franson (Van Riemsdyk, Phaneuf), 26. Franson (C. MacArthur, Grabovskij), 43. Kessel (Kadri, Van Riemsdyk), 46. Kadri (Kessel, Gardiner)

Viac k osobe Alexander OvečkinDominik HašekJohn TortorellaPatrice BergeronZdeno Chára