Česi remízovali v Lige národov so Španielmi, Ronaldo a Haaland strelili po dva góly (video)

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo. Foto: archívne SITA/AP

Českí futbalisti zobrali body Španielom v druhom kole tretieho ročníka Ligy národov, keď s nimi v nedeľu na domácej pôde uhrali remízu 2:2. Prvý gól v ôsmom zápase v drese španielskej reprezentácie zaznamenal 17-ročný stredopoliar Gavi z FC Barcelona, ktorý v nadstavenom čase úvodného polčasu vyrovnal stav na 1:1.

V ďalšom stretnutí A-divízie Cristiano Ronaldo strelil dva góly v rozmedzí štyroch minút a Portugalsko aj vďaka nemu zdolalo doma Švajčiarsko vysoko 4:0.

Ronaldove góly v 35. a 39. minúte boli jeho 116. a 117. v 188 reprezentačnom vystúpení, 37-ročný zakončovateľ nimi ukončil päťzápasové a takmer deväťmesačné čakanie na presný zásah za Portugalsko.

V novembri ho čaká piaty svetový šampionát, na ktorom sa Portugalci stretnú v skupine s Kórejskou republikou, Uruguajom a Ghanou. Majstri Európy z roku 2016 sú po dvoch dueloch tohtoročnej edície LN na čele svojej skupiny o skóre pred Čechmi, Španieli sú tretí s dvojbodovou stratou a Švajčiari poslední bez bodu.

Erling Haaland doviedol Nórsko dvoma gólmi k víťazstvu 2:1 nad Švédskom v nedeľňajšom stretnutí B-divízie. V 20. minúte premenil pokutový kop a v 69. minúte strelil rozdielový gól.

Pre 21-ročného útočníka to boli 17. a 18. presný zásah v 19. reprezentačnom zápase. Nórsko vďaka nemu zostalo na čele svojej skupiny s plným počtom bodov po dvoch dueloch. Má trojbodový náskok pred druhým Srbskom aj tretím Švédskom.