Česi pred Svetovým pohárom podľahli Rusom, Fíni zvíťazili

Dominik Furch
Český brankár Dominik Furch. Foto: archívne, SITA/AP

PETROHRAD/HELSINKI 8. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Ruska vo štvrtok v prípravnom zápase pred Svetovým pohárom (17. septembra – 1. októbra) zvíťazili nad Čechmi 4:3. O góly domácich sa postarali Panarin, Tarasenko, Kučerov a Dadonov, za hostí sa presadili Kempný, Hanzal a Plekanec. Odvetu odohrajú v Prahe v sobotu 10. septembra o 16.30 h.

Stretnutie nedohral skúsený český center Vladimír Sobotka, ktorý podľa portálu iDnes.cz so zranením odišiel do nemocnice, kde sa podrobí vyšetreniam. Ak by sa na SP nemohol zúčastniť, bol by po Tomášovi Hertlovi a Davidovi Krejčím už tretím útočníkom, za ktorého by musel tréner Josef Jandač hľadať náhradu tesne pred začiatkom turnaja.

Rusko – Česko 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Góly: 19. Panarin (Šipačov, Dadonov), 26. Tarasenko (Kučerov, A. Markov), 29. Kučerov (Marčenko, Orlov), 49. Dadonov (Panarin, Šipačov) – 4. Kempný (Sobotka, M. Michálek), 47. Hanzal (Hemský, Kempný), 58. Plekanec (Polák, Palát), 6311 divákov

Rusko: Bobrovskij – Zajcev, Orlov, Nesterov, A. Markov, Marčenko, D. Kulikov – Kučerov, Kuznecov, Ovečkin – Tarasenko, Malkin, N. Kuľomin – Dadonov, Šipačov, Panarin – Namestnikov, Dacjuk, Telegin

Česko: Mrázek – Polák, Kempný, Šustr, Nakládal, Jordán, Z. Michálek – Voráček, Plekanec, Birner – Pastrňák, Hanzal, Palát – Hemský, Faksa, Frolík – Jaškin, Sobotka, M. Michálek

Hokejisti Fínska zvíťazili nad Švédmi 3:2 po predĺžení. Góly domácich v riadnom čase strelili Barkov a Mikael Granlund, na opačnej strane sa presadil Eriksson a Söderberg. O víťazstve Fínov rozhodol v poslednej minúte predĺženia Olli Määttä. Odvetné stretnutie oboch tímov je na programe v sobotu 10. septembra o 18.00 h v Göteborgu.

Fínsko – Švédsko 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 35. Barkov, 56. Mikael Granlund (M. Koivu), 65. Määttä (Barkov, J. Jokinen) – 37. Eriksson (Hedman, D. Sedin), 50. Söderberg (Rakell, Landeskog), 11 634 divákov

Fínsko: Rinne – Määttä, Ristolainen, Jokipakka, Vatanen, Pokka, Lindell – J. Jokinen, Barkov, Laine – Donskoi, M. Koivu, Mikael Granlund – Lehtera, Filppula, Teräväinen – Korpikoski, Haula, Komarov

Švédsko: Markström (32. Enroth) – E. Karlsson, Ekholm, Stralman, Hedman, Hjalmarsson, Ekman-Larsson – Eriksson, H. Sedin, D. Sedin – Hörnqvist, Bäckström, F. Forsberg – Silfverberg, Krüger, Hagelin – Rakell, Söderberg, Landeskog