Bývalý inštruktor policajnej akadémie sa pre postrelenie študentky opäť postaví pred súd

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Akadémia Policajného zboru v Bratislave
Foto: ilustračné, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Bývalý pedagóg Akadémie Policajného zboru v Bratislave Vladimír Š. sa v kauze postrelenia študentky pred súd postaví 16. februára 2024. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní Mestského súdu Bratislava I.

Trest v trvaní troch rokov

Ten pritom už uznal obžalovaného v lete tohto roku za vinného z prečinu ublíženia na zdraví prostredníctvom trestného rozkazu a uložil mu trest odňatia slobody v trvaní troch rokov s podmienečným odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu štyroch rokov s probačným dohľadom nad jeho správaním počas skúšobnej doby.

Zároveň mu uložil obmedzenie spočívajúce v zákaze vykonávania funkcie alebo povolania, pri ktorých dochádza k manipulácií so strelnými zbraňami.

Voči rozhodnutiu podali odpor

Prokurátor, poškodená, ako aj samotný obžalovaný podali voči rozhodnutiu odpor. Súd preto musel nariadiť termín hlavného pojednávania.

Nešťastná udalosť sa stala v stredu 1. marca na Akadémii Policajného Zboru v Bratislave, kde pedagóg postrelil 20-ročnú žiačku. Tá skončila s poranením chrbtice v nemocnici.

Podľa medializovaných informácií sa tri budúce policajtky po vyučovaní chceli zdokonaliť v streľbách, a tak išli s pedagógom na polygón v areáli školy.

Pri výstrele z inštruktorovej zbrane strela zasiahla jednu z kadetiek do chrbta. Pre incident skončila vo funkcii rektorka akadémie Lucia Kurilovská.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia Kurilovská
Firmy a inštitúcie Akadémia Policajného zboru v BratislaveMestský súd Bratislava